SON DAKİKA

PRENS SELMAN’LA GÖRÜŞMEK İSTİYOR

İngiltere Başbakanı Theresa May, G20 zirvesinde Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile Kaşıkçı cinayeti ve Yemen’deki durum hakkında görüşmek istediğini belirtti.

Bu haber 30 Kasım 2018 - 14:00 'de eklendi.

G20 zirvesi için Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e uçarken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan May, “Suudi Arabistan’ın veliaht prensiyle konuşmaya niyetliyim. Kaşıkçı ve Yemen konusunda vereceğim mesaj çok açık olacak” dedi. May, Kaşıkçı cinayeti hakkında şeffaf bir soruşturma görmek istediklerini ve sorumluların yargılanmasını istediklerini belirtti. Yemen’deki insani durumdan endişe duyduğunu belirten May, “Yemen’de siyasi çözüm bulmak için tarafları destekliyoruz” şeklinde konuştu. İngiltere’nin Yemen’deki çatışmalar devam ederken Suudi Arabistan’a silah satması eleştirilmişti. Yemen’de Husiler ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon birliklerince desteklenen hükümet güçleri arasındaki çatışmalar yaklaşık 3 yıldır devam ediyor.

MACRON DA GÖRÜŞECEK

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da G20 Zirvesi’nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile görüşeceğini açıkladı. Macron, Veliaht Prens Selman’la yapacağı görüşmede Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması konusunda ısrarcı olacağını söyledi. Tüm dünyanın bu konuyla ilgili endişe duyduğunu belirten Macron, şahsi fikrinin ise şeffaflıktan ve uluslararası toplumun cinayetle ilgili bilgilendirilmesinden yana olduğunu kaydetti. Macron, “Türkiye ve Suudi Arabistan arasında yürütülen soruşturmanın devam etmesini istiyoruz. Cinayetin aydınlatmasını ve uluslararası toplumun bu sürece dahil olmasını istiyoruz” dedi.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!