SON DAKİKA

Özhaseki: Dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ”Biz dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Birtakım hesaplar yapılabilir.

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 14:23 'de eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ”Biz dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Birtakım hesaplar yapılabilir. Bunlara verilecek paraların başka yerlere harcanabileceğini söyleyebilir. Ancak, bunun bir de ahireti var. Allah ne der insana? ” dedi.

Yahyalı İlçesi’nde düzenlenen doğalgaz temel atma töreninde konuşan Özhaseki, siyasette iş yapacakların, arkalarında leke bulunmaması gerektiğini söyledi. Özhaseki şunları söyledi:

“Bizden önceki hükümetler de çok çabaladı ama vesayet rejimini biz ortadan kaldırdık, Allah’a şükür. Şükürler olsun ülkeyi bölen olayları bitirdik. Yapılan ne kadar iyilik varsa, hiç unutulmaz. Hizmet edenler unutulmaz. Geçmişte pekçok Başbakan geldi, geçti. Hatırlarda kalan hep iyilik ve hizmet yapanlar olmuştur. Bizler gayret ediyoruz, çalışıyoruz. Kötü bir niyetimiz de yok. Eğer iş yapıyorsanız, dedikodu üretenler de çok olur. Anadolu zor bir coğrafya. Ülkeler idare edilemiyor, paramparça. Bunların içinde Türkiye olarak biz, işimize bakıyoruz ve dimdik ayaktayız, hala da büyümeye devam ediyoruz. PKK diye bir bela var ve bunu sanki sadece Ak Parti’nin meselesiymiş gibi anlatıyorlar. El insaf kardeşim. Ancak Ak Parti olarak biz bu terör belasının inlerine girdik ve onları kazdıkları çukurlara gömdük. Evet, bu mücadelede çok şehit verdik ve veriyoruz da. Her şehit haberinde yüreğimiz yanıyor. Bizler evlerimizde huzur içinde yaşıyorsak, rahatça ibaretimizi yapıyorsak, o şehitlerimiz sayesinde bunları yapabiliyoruz.”

Özhaseki, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine de değinerek, Almanya’nın takındığı tavrı eleştirerek, şunları söyledi:

”Bir de FETÖ belası çıktı. 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi yaşadık. Alman dostumuz alınmasın ama ülkelerine gelecek 10-20 mülteciyi zorla alıyorlar. Sonra bizim bakanımız, Cumhurbaşkanımız Almanya’da konuşma yapmak istediği zaman buna izin vermiyorlar. Böyle iki yüzlülük olmaz. Biz dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğiz. Birtakım hesaplan yapılabilir. Bunlara verilecek paraların başka yerlere harcanabileceğini söyleyebilir. Ancak, bunun bir de ahireti var. Allah ne der insana? Elbette çok çalışıyoruz, çok gayret ediyoruz. Sabahlara kadar çalışıyoruz. İyi niyetli gayret edince, Allah yandım ediyor. Şükürler olsun Allah’a. Biz bunları yaparken, bir taraftan da bizim muhalefetten destek bekliyoruz. Ancak, göremiyoruz. Bu FETÖ belası, bu millete en büyük kötülüğü yaptı. Ancak muhalefet, bizim bunlara karşı verdiğimiz mücadeleye destek vermiyorlar. Girip yurtdışında bizleri şikayet ediyorlar, yürüyüş yapıyorlar. Bizim mücadelemize destek vermiyorsanız, köstek de olmayın.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!