SON DAKİKA

Orman Yangınları Uydudan Böyle Görüntülendi

Ege ve Akdeniz’i etkisi altına alan orman yangınları günlerdir devam ediyor. 34 ilde 160 yangın kontrol altına alındı. 5 ilde, 14 farklı yangınla mücadele durmadan devam ediyor. Yangınlar sonrası doğadaki tahribat ise uydu tarafından görüntülendi.

Bu haber 05 Ağustos 2021 - 1:10 'de eklendi. Son Güncelleme5 Ağustos 2021 - 17:18
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Orman yangınlarıyla mücadele 8 gündür aralıksız sürüyor. Günlerdir yangınları kontrol altına almaya çalışan orman işçileri, şiddetli rüzgarın etkisiyle zaman zaman güçlük çekiyor.

Yangında en çok etkilenen yerlerin başında Marmaris geliyor. Popüler tatil bölgesinin uydu görüntüsü 31 Temmuz tarihinde yukarıdaki gibiydi. Tarihler 2 Ağustos’a ait bu uydu görüntüsünde bölgedeki yangının ormanlara verdiği zarar gözler önüne serildi.

NTV’nin haberine göre, Mazıköy – Çökertme bölgesi de yangından büyük çaplı etkilendi. 31 Temmuz’da bölgenin ormanları yeşil görünüyordu.

Tarihler 2 Ağustos’u gösterdiğinde iki bölgeyi kaplayan ormanlar yerini büyük ölçüde kahverengi alana bıraktı. Uydu görüntüsünün alındığı tarihte devam eden yangınları da görmek mümkün.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları bir haftadır sürüyor. Karadan çalışmalar aralıksız sürerken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale de yeniden başladı.

Alevlerin tehdit ettiği Umutlu ve Beydiğin mahalleleri boşaltıldı. Poyraz, düşük nem ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi alevlerin sönmesi güçleşiyor. Yangının yol açtığı tahribat uydu tarafından da görüntülendi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!