SON DAKİKA

ÖNKİBAR: ALİ BABACAN VE AHMET DAVUTOĞLU, ERDOĞAN’I HEDEF ALACAK

Gazeteci Sabahattin Önkibar AKP’den ayrılan ve parti kurma çalışmaları devam eden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili flaş bilgiler paylaştı.

Bu haber 07 Aralık 2019 - 16:17 'de eklendi.

İşte Önkibar’ın hem Babacan hem de Davutoğlu’nun bizzat görüştüm, konuştum ifadeleriyle yakın çevresine dayandırdığı ve sosyal medya hesabından paylaştığı o bilgiler:

” Araştırmacı Bekir Ağırdır, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları partilerle bırakın yüzde 5-6 civarlarını alacakları yüzde 0.5’lik oyla bile AKP’yi büyük bir sıkıntıya sokacağını söyledi. Gerçekten de onların partileşmesi AKP’yi erozyona uğratacak ve surda büyük bir gedik açacak. Davutoğlu belki değil ama Ali Babacan yeni partisi ile bir siyasi intikam almak için politikaya girmedi ve bunun için parti kurmuyor. Ali Babacan’ı sahaya sürenler var. Bunların dış dinamikler, uluslararası sermaye olduğu zaten biliniyor.

“BABACAN DAHA DOLAYLI MESAJLAR VERECEK”

Babacan da, Davutoğlu da partileri ile AKP’yi hedef almayacak sadece sarayı yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alacaklar. Mesela Ali Babacan daha dolaylı mesajlar verecek. Örneğin Türkiye’nin Erdoğan’ın malvarlığı ve Halkbank davaları dolayısıyla şantaj altında olduğunu söyleyecek. Türkiye’yi yönetenlerin rehin alındığını söyleyecek çünkü o süreçleri çok iyi biliyor. 17 Aralık döneminde hem Zafer Çağlayan hem Erdoğan ile farklı düşüncelere sahipti Halkbank konusunda dolayısıyla bu konuda bazı sırlara sahip. Ama en önemli vurgusu Türkiye’nin rehin alındığı şeklinde olacak. Yine Man adası meselesini de gündeme taşıyacak. Bu adalar konusunda birkaç farklı konuyu da yine ifşa edecek. Aile serveti, yurtdışında yapılan işler konusunda bilgileri milletle paylaşacağı belirtiliyor.Bir de inşaat meselesi var. Bilindiği üzere Babacan bakanlığı döneminde ekonominin inşaat üzerine şekillenmesinden rahatsızlık duymuş, bunu bakanlar toplantısında dile getirdiğinde ise Tayyip Erdoğan tarafından ‘Yolumuza taş koyma, inşaata devam’ şeklinde azarlanmıştı.

DAVUTOĞLU’NUN İFŞALARI…

Gelelim Davutoğlu’na. Davutoğlu özellikle Telekom dosyasını açacakmış. Çok yakınından dinledim; Davutoğlu ülke için çok büyük bir facia olan Telekom meselesini topluma ayrıntıları ile anlatacakmış. Erdoğan’ın malvarlığı konusunda önemli iddiaları ortaya atacağı ve yine Babacan gibi Erdoğan’ı hedef alacağı kaydediliyor. Türkiye-Katar ilişkileri konusunda da çok önemli bilgileri paylaşacak deniliyor ki ben kendisinden ‘Katar prensinden birşey duydum dehşete düştüm’ sözünü duymuştum zamanında. Suudlarla, Mısırlılarla neden aramızın açıldığını anlatacak deniyor. Ayrıca ‘Suriye benim üzerime kaldı ama o işi halka anlatacağım’ demiş ve bunun hazırlığını yapıyormuş. Rus uçağının düşürülmesi konusunda da FETÖ’nün kendilerini yanılttığını belirtip, Bahçeli’nin Erdoğan’ın yörüngesine girme sebeplerini yine ifşa edecekmiş kaynağımın bana anlattıklarına göre.Elbetteki ben öyle bazılarının iddia ettikleri gibi bu iki ismin de yüzde 10 civarında oy alacaklarına inanmıyorum ama AKP’ye zarar verecekleri kesin. Dolayısıyla Tayyip Erdoğan’ın önünde sadece ekonomik sorunlar yok, İmamoğlu yok, Mansur Yavaş yok. Bunlara ek bir de dış politik sıkıntılar da eklenecek ve 2020 yılı Tayyip Erdoğan açısından olmak ya da olmamak mücadelesi şeklinde geçecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!