SON DAKİKA

Okullara yazılı talimatla ‘Mevlid-i Nebi’ kutlama zorunluluğu

Yönetmelikte ‘Mevlid-i Nebi’ şeklinde değiştirilen hafta, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tüm okullara gönderilen

Bu haber 29 Kasım 2017 - 14:27 'de eklendi.

Kutlu Doğum Haftası üzerine başlayan tartışmaların ardından “Kutlu Doğum Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını Kutlama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte “Mevlid-i Nebi” şeklinde değiştirilen hafta, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tüm okullara gönderilen yazı ile ilköğretim ve ortaöğretim okullarında kasım ayının son haftasında etkinliklerle gerçekleştirilecek.

egitimsen.org’un sitesinde yer alan bilgilere göre, Bakanlık birimlerinin okullara yazılı talimat göndererek öğretmen ve öğrencilerin söz konusu etkinliklere katılımını zorunlu tutması dikkat çekti. Öğrencilerin inanç özgürlüklüklerinin engellenmesi ve okulların laik ve bilimsel eğitimin mekanları değil dini etkinliklerin mekanına dönüştürülmesi ise tepki çekti.

Daha önce “Kutlu Doğum Haftası” adıyla nisan ayında gerçekleştirilen etkinliklerin tarihi değiştirildi ve “Mevlid-i Nebi” adıyla kutlanmaya başlandı.

okullara-yazili-talimatla-mevlid-i-nebi-kutlama-zorunlulugu-geldi-393210-1.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!