SON DAKİKA

ÖDP’den 22’nci yıl mesajı: ‘Eşitlik ve özgürlük için bir yol

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, (ÖDP) 22’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayımladı. OHAL altındaki sivil darbelerle

Bu haber 22 Ocak 2018 - 21:10 'de eklendi.
Abone ol

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, (ÖDP) 22’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayımladı. OHAL altındaki sivil darbelerle Türkiye’nin tüm birikiminin yok edildiğinin ve ülkedeki kardeşlik bağının çözülerek bir harabe yaratıldığının altını çizen açıklamada, “Eşitlik ve özgürlük için bir yol açalım! Türkiye’yi yeniden kuralım” ifadelerine yer verildi.

ÖDP’nin 22’nci yaşı nedeniyle yayımlanan mesaj şöyle:

“Bugün 22 yaşındayız! Devrimci geçmişimizin onuru, 22 yılımızın umudu ve inadı şimdi güneşle bayrağımıza asılı! Kaybettiğimiz güzel arkadaşlarımızın adları, yüzleri güneşimizde saklı! Maviliklerde çoğalan dalgalarımız, dalgalarımızdan doğan rüzgarlarımızla bu şafaklarda vardık, varız ve var olacağız! Dünyanın her yerindeki sokaklarda soluğu kesilmiş kapitalizmin adaletsizliğe, vahşi sömürü ve yıkımına karşı Hayır sesleri yükseliyor! Bu ses yeni bir gelecek için, 21.yüzyılın sosyalizmi için adımlamaya başlıyor! Bu adımlar, sokakları kesen barikatlarla, çığlık çığlığa bir yol açıyor! Memleket… Zalim ve soyguncu ellerin prangasında esir düşürülmüş… Memleket… Yoksul, güzel ve onurlu milyonlarının perişan düştüğü fabrikaları, sokaklarıyla… Ekeceği elinden alınmış eli nasırlı emekçileriyle… Kirli ellerin uzandığı çocuklarımızın ağır utancıyla… Memleket… Ve elbet memleket… Haziran günlerindeki coşkunluğuyla… Birbirine sarılmış milyonların dizginlenemez kuvvetiyle… Esareti ve dinci kuşatmayı yırtıp atan kadınlarıyla… Metal fırtınaların, Tekel’lerin içinde kaynaşan işçileriyle… Sokaktan sesini eksik etmeyen devrimci gençleriyle… Memleket… Darbelerle büyüyüp, ülkeyi darbelerden geçirip şimdi OHAL altındaki sivil darbelerle yürüttükleri idareleri altında ülkemizin tüm birikimi berhava edilip, kardeşlik bağları çözülüp bir harabe yaratılıyor… Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar onların çağı kapanıyor! Onların kirli ve karanlık yolları siliniyor! Şimdi memleketin aydınlık, özgür, eşit ve bağımsız geleceğine çıkan bir yol var. O da devrimcilerin yolu! 22.yılında çağırımız bu yolda birlikte yürümeye, siyasal İslamcı faşizmi yenmeye ve ülkemizi emperyalizmin prangasından kurtaracak bu yolu birlikte açma çağrısıdır… Ülkemizin kaderini siyasal İslamcı faşist güçlerin, çürümüş sağ siyasetlerin ve emperyalizmin ellerinden birlikte alabilir… Bu karanlığı dağıtacak umuda, umutla doğacak güneşli günlere birlikte yürüyebiliriz… 22.yaşımızda bu kararlılıkla, umutla, aşkla ve inatla mücadeleye devam! Eşitlik ve Özgürlük İçin Bir Yol Açalım! Türkiye’yi Yeniden Kuralım!”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!