Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ÖDP’den 14 Ocak’taki ‘OHAL değil Demokrasi Mitingi’ne çağrı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) ”OHAL değil demokrasi” çağrısıyla 14 Ocak’ta Bakırköy’de

Bu haber 09 Ocak 2018 - 15:45 'de eklendi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) ”OHAL değil demokrasi” çağrısıyla 14 Ocak’ta Bakırköy’de gerçekleştireceği mitinge bir destek de Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP)’den geldi.

KESK'ten, ''OHAL değil demokrasi'' mitingine çağrı KESK’ten, ”OHAL değil demokrasi” mitingine çağrı

ÖDP, 14 Ocak’ta gerçekleştirilecek mitinge “İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndaki mitingi beraber büyütelim!” diyerek destek verdi.

ÖDP, destek çağrısında “OHAL kaldırılmalı ve KHK’lar tüm sonuçlarıyla birlikte iptal edilmelidir!” diyerek bir yazılı açıklamada bulundu.

ÖDP’nin açıklaması şöyle:

“Siyasal İslamcı rejim, OHAL’i aynı zamanda 21019’a giden süreçte en önemli silahı olarak kullanmaktadır. OHAL-KHK düzeneğinde gerçekleşecek bir seçimle ülkenin geleceği gasp edilmek istenmektedir. YSK’nın referandumdaki marifetleri ortadayken OHAL altındaki bir seçim adil ve demokratik bir seçim olmayacaktır.

HAZİRAN'dan çağrı: OHAL'e 'hayır' demek için pazar günü Bakırköy'de buluşalım HAZİRAN’dan çağrı: OHAL’e ‘hayır’ demek için pazar günü Bakırköy’de buluşalım

Siyasal İslamcı rejim, sonucu önceden belirlenmiş bir seçim sürecinin sonunda ülkemizin geleceğine el koyma niyetini açıkça ortaya koymaktadır. Bu asla ve asla kabul edilemez! OHAL atlında ülke yönetilemez ve OHAL’de seçim olmaz!

Halkın ve muhalefetin sindirilmesinin aracı haline getirilen, her tür hukuksuzluğa ve keyfiyete imkan tanıyan OHAL kaldırılmalı ve KHK’lar tüm sonuçlarıyla birlikte iptal edilmelidir!”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!