SON DAKİKA

O PARTİDE TRAJİK SON MU

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 1:21 'de eklendi.

Son zamanlarda mali sıkıntılarla boğuştuğu bilinen Demokratik Sol Parti’ye kayyum yolu mu görünüyor? O parti şimdi yolsuzluk söylentilerine yol açacak “Kasa sayım noksanlığı” ile uğraşıyor.

Konu Anayasa Mahkemesine kadar gitti. Mahkeme, DSP’nin kasa hesaplarına inceleme başlattı.

Bülent Ecevit’in Başbakan olduğu 56. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde DSP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Aydın Tümen, DSP’lilerde üzüntüye yol açacak açıklamalarda bulundu.

Tümen sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:

“BU DEFA MİNAREYE KILIF UYDURAMADILAR

Bir süre Parti Yönetiminin ve İl,İlçe başkanlıklarının tepki ve reflekslerini gözlemlemek için sessiz kaldım.

Beni gerek arayarak gerek mesaj atarak desteklediklerini ifade eden yönetici sorumluluğu taşıyanların korkuları iradelerinin önüne geçti.

‘Mevcut yöneticilerin bu yönetim anlayışlarıyla Partinin büyümeyi bırakın kapanmaya kadar gideceğini’ söylediğimizde inanmak istemeyen ortadaki tabloyu görmen kişiler vardı. Ortaya koyduğumuz iyi niyetli söylemlerimizi ve çabamızı görmezden (en hafifiyle) geldiler.

Maddi ve manevi tüm kazanımlarını bitirdiler.

Yaptıkları usulsüzlüklerini bir şekilde uzman oldukları meslekleri sayesinde kılıfına uydurdular. Çekirge fazla sıçramadı. Gördüğünüz fotoğraf Anayasa Mahkemesinin 31.05.2017 tarih 2017/13 sayılı kararı Resmi Gazete tarih ve sayısı: 21.07.2017- 30130 dur.

Partinin 2015 hesaplarının kabul edilmediğine dair karar. Mahkeme ‘Genel Merkez kasa sayımı tutanağı ve banka ekstrelerinde mevcut olan tutar ile ilgili hesaba aktarılan tutar arasında uyumsuzluk olduğu görülmüştür.’ hükmünü koymuştur.

Bundan sonra meramlarını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına anlatacaklar ilgili Parti yöneticileri. Bu süreci yakından takip edeceğimizi de bilsinler.

Bu süreçte Partiden ihraç edilen arkadaşlar başınız dik olsun, yargılananlar ile sütre gerisinden çıkamayan irade yoksunları düşünsün bundan sonrasını… Saygılarımla.”

Parlamentohaber.com

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!