SON DAKİKA

Nuriye Gülmen’in babası: Kavuştuğumuz için mutluyuz

Açlık grevinin 268’inci gününde tahliye edilen Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, ‘Çocuğumuza kavuştuğumuz için sevinçliyiz’

Bu haber 02 Aralık 2017 - 11:49 'de eklendi. 80

Açlık grevinin 268’inci gününde tahliye edilen Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, ‘Çocuğumuza kavuştuğumuz için sevinçliyiz’ dedi.

Nuriye’den 193 gün sonra ilk fotoğraf: Sizi gördüğüme inanamıyorum! Nuriye’den 193 gün sonra ilk fotoğraf: Sizi gördüğüme inanamıyorum!

Evrensel’den Diren Yurtsever’in haberine göre, açlık grevinin 268’inci gününde tahliye edilen Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, “Çocuğumuza kavuştuğumuz için sevinçliyiz. Üzüntümüz Nuriye ve Semih’in sağlık durumlarının iyi olmaması” dedi.

Dün görülen karar duruşmasında tahliye edilen Nuriye Gülmen, açlık grevinin 269’uncu gününe girdi. Gülmen tahliye sonrası, tutulduğu Numune Hastanesi mahkum koğuşundan Ankara’da kendisi için hazırlanan eve ambulansla getirildi. Gülmen; ailesi, dostları, Yüksel direnişçileri ile açlık grevini beraber sürdürdükleri Semih Özakça ve Esra Özakça tarafından karşılandı.

Gülmen’in babası Şaban Gülmen, kızlarının tahliyesine çok sevindiklerini ifade etti. Şaban Gülmen, duyguları şöyle anlattı: “Üzüntümüz Nuriye ve Semih’in sağlık durumlarının iyi olmaması. Bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını istiyoruz. İşlerine dönmelerini istiyoruz tek istediğimiz bu. Bundan başka bir şey istemiyoruz. Bundan sonraki süreçte tabi ki tahliye ile iş bitmiyor. Çocuklarımız işlerine dönünceye kadar açlık grevine devam edecekler. Tahminim bu yönde. Onlar kendi haklarını alıncaya kadar bu işte kararlı görünüyorlar. Hayatlarına ve yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerini istiyorum.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın