SON DAKİKA

Numan Kurtulmuş: Türkiye son derece güvenli bir yerdir

Çanakkale’deki bir açılış törenine katılan Kurtulmuş, tören öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 14:10 'de eklendi.

Çanakkale’deki bir açılış törenine katılan Kurtulmuş, tören öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da yayınlanan bir dergiye verdiği röportajda söylediği iddia edilen ‘Türkiye’de Alman tatilcilerin can ve mal güvenliğinin garantisi yoktur’ sözlerini değerlendirdi.

Epeydir Türkiye’ye karşı yurtdışında olumsuz algı operasyonunun devam ettiğini söyleyen Kurtulmuş, “Herhangi bir şekilde Türkiye’yi güvensiz olarak tanımlamak büyük bir talihsizliktir ve büyük bir haksızlıktır. Türkiye bunu hak etmiyor. Hele Türkiye’nin içerisinden bu sözlerin söylenmesi doğru değildir. Türkiye’nin her şehri; İstanbul’u, Antalya’sı, Çanakkale’si en az Berlin kadar, en az Paris kadar, en az Londra kadar güvenlidir. Bu sözlerin düzeltilmesi lazım. Doğru sözler değildir. Gerçeği yansıtmıyor” dedi.

‘DÜNYANIN HER YERİNDE TERÖR ÖRGÜTLERİ İCRA-I SANAT EYLİYORLAR’

Muhalefete ilişkin ise Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı: “Hele hele Türkiye’de ana muhalefetin başında olan kişinin böyle bir ifadede bulunması doğru değildir. Siyaseten de doğru değildir. Evet muhalefet partileri zaman zaman iktidara karşı sözler söyler bunları anlayışla karşılarız, ama Türkiye’ye karşı yapılan algı operasyonunun bir parçası olmasını asla tasvip etmek mümkün değil. Ben dün Doğubayazıt’taydım. Ahmed-i Hani Kültür ve Sanat Festivali dolayısıyla oradaydık ve orada barış içerisinde büyük bir şenlik havası içerisinde Ahmed-i Hani Kültür festivalini yaptık. Kültür merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Doğubayazıt’ta sokaklarda halkımızla beraber dolaştık. Oturduk, çay ve kahve içtik. Yani Türkiye’nin her yeri güvenliklidir. Türkiye’nin her yerinde insanlar huzur içerisinde dolaşabilirler. Ha, terör saldırıları derseniz kusura bakmayın. Dünya’nın her yerinde hain terör örgütleri bir takım dış güçlerin maşaları olarak icrayı sanat eyliyorlar. İcrayı faaliyette bulunuyorlar. Terör örgütlerine karşı herkesin içeride iktidarla muhalefetle, dışarıda bütün ülkelerin siyasetçileriyle tek yumruk olarak durmamız lazım. Terör örgütleri nerede hangi terör saldırısında bulunuyorlarsa bu bütün insanlığa karşı yapılmış olan bir suçtur. Buna karşı hep beraber duralım. Ama Türkiye güvensizdir diyerek başkalarının ekmeğine yağ sürmek Türkiye’ye haksızlıktır. Bunu kabul etmek mümkün değil.”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un gazatacilere yaptığı değerlendirmenin ardından CHP Basın Birimi konuyla ilgili açıklama yaptı. CHP’den yapılan açıklamada Alman Focus Dergisi’nde bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na atfen yer alan ‘CHP lideri Alman turistleri uyardı’ haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!