SON DAKİKA

NÜKLEER SAVAŞ!.. YENİÇAĞ YAZARINA KULAK VERİN

Bu haber 13 Ağustos 2017 - 14:04 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

“Nükleer savaş ihtimali ortaya çıkarsa hedef kim olur?” sorusu geldi aklıma… Yanıtını vereyim: nükleer silahı olan ülkeler ilk hedef olur. “Türkiye’nin nükleer silahı yok” diyerek rahatlamayın… ABD’nin, Türkiye’deki İncirlik üssünde nükleer bombaları olduğu herkesin bildiği  bir sır!

Yeniçağ Yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, ABD ile KDHC arasındaki füze restleşmesinin Türkiye’yi de hedef haline getireceğini söyledi. Mollaveisoğlu, iki ülkenin de nükleer güce sahip olduğunu, İncirlik Üssü’nde de nükleer füzelerin olduğunu hatırlattı.

Mollaveisoğlu, ABD ve KDHC arasındaki füze gerilimi konusunda Türkiye hakkında önemli bir uyarıda bulundu. Tuncay Mollaveisoğlu, ABD ve KDHC’nin nükleer güce sahip iki ülke olduğunu ve bu iki ülkenin birbirine saldırması durumunda akıllara bir nükleer savaş ihtimalinin geleceğini söyledi. Mollaveisoğlu bu noktada, Türkiye’nin de İncirlik Üssü’ndeki nükleer füzeler nedeniyle hedef olabileceğini belirtti.

Mollaveisoğlu’nun yazısında konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

Kuzey Kore ve ABD arasında yaşanan gerilim; ” füzeleri kilitledik” “pişman olursunuz” “vurduk vuracağız…” şeklinde karşılıklı efelenmelerle devam ediyor.

İki ülkenin de nükleer silahlarının bulunması, soğuk savaş döneminden kalma korkuları yeniden gün yüzüne çıkardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Şu anda dünyada 16 ülke, nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta gelmiş durumda. Bunların içinde üç ülke var ki şu anda nükleerde ciddi güçleri var. Temenni ederiz, Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez ve bu, dünyada iki ülke arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit sürecini başlatabilir…” dedi.

Erdoğan, bir dünya savaşından, nükleer bir savaş olasılığından endişe ile söz etti.

“Nükleer savaş ihtimali ortaya çıkarsa hedef kim olur?” sorusu geldi aklıma… Yanıtını vereyim: nükleer silahı olan ülkeler ilk hedef olur.

“Türkiye’nin nükleer silahı yok” diyerek rahatlamayın… ABD’nin, Türkiye’deki İncirlik üssünde nükleer bombaları olduğu herkesin bildiği  bir sır!

Yani olası bir savaşta ABD’nin nükleer silahları nedeni ile Türkiye de hedef ülkelerden biri olacak… Üstelik nükleer bombalar barındıran ama onlara el süremeyen, yetkisiz bir konumdayız… ABD’nin bir nükleer savaşta İncirlik’teki nükleer bombaları kullanacağına şüphe yok!

Peki biz neden hedef oluyoruz?!

Devleti yönetenler bunu da düşünmeli; İncirlik’teki ABD’ye ait nükleer bombalar bir dünya savaşında taraf olmasak da Türkiye’yi hedef yapıyor!

Parlamentohaber.com

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın