SON DAKİKA

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’NDE BÜTÜN İBARELER ARAPÇA’YA ÇEVRİLDİ!

Üsküdar Nüfus Müdürlüğü’nde sıra numarasını gösteren tabeladan, afiş ve ilanlara kadar her şeyin Arapça olması tepkilere neden oldu.

Bu haber 19 Ekim 2018 - 14:45 'de eklendi ve

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nezih Küçükerden’in Üsküdar Nüfus Müdürlüğü’nde çektiği fotoğraflar ilçe halkının bir süredir yaşadığı sorunu gözler önüne serdi.

Küçükerden, “Bir işimi halletmek için nüfus müdürlüğüne gittim. Sıra numarası aldım, beklemeye başladım ama baktım rakamlar Arapça yanıyor. Bekleyen sadece bir Arap aile vardı. Bekleyen herkes Türk idi. Her sıra numarası yandığında kendi numaraları mı diye içeri girip soruyorlardı. Numaram 99’du Arapça 99’u  bilmediğim için beklemedim çıktım. İşimi e-devlet üzerinden hallettim” dedi.

Müdürlükte bir çok Arapça afiş bulunduğunu ama hiçbirinin Türkçe karşılığının olmadığını söyleyen Küçükerden “Müdürlükte vatandaşın işi görülüyor sonuçta.  Yardımcı olmak için Arapça, İngilizce, Türkçe afişler olabilir. Ama Üsküdar Nüfus Müdürlüğü’nde neredeyse Türkçe hiç yok.

Sıra numaraları bile Arapça. Ek bir tabela koy orada da rakamlar Arapça yansın. Onun yerine tamamen Arapça’ya geçmişler.  Ben Arapça anlamadığım için işimi halledemeden çıktım” ifadelerini kullandı.

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın