SON DAKİKA

SÖYLE NEVZAT SEN KİMSİN?

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 18:33 'de eklendi. Son Güncelleme2 Ağustos 2017 - 19:00
Abone ol

Ergenekon-Balyoz operasyonlarının harekat merkezi Taraf gazetesi kurucusu Nevzat Çiçek, Şirin Payzın’ın programını anlamsız-aslında çok manidar, bir şekilde terk etmiş, birkaç saat geçmeden “özür” dilemişti.

Elif Dördüncü Aydemir ile tartışan Çiçek, “Ben terörist miyim?” diyerek yayından kaçmıştı.

İlk sorulması gereken soru şudur:

Çiçek, Aydemir’in “Ben vatanseverim” demesine neden bu kadar sert tepki göstermiştir?

Çiçek, “Ben de vatanseverim” demek yerine neden sürekli “Ben terörist miyim?” demek durumunda kalmıştır?

Biz söyleyelim.

Çiçek, 2013 yılını hatırlar mı?

Melih Gökçek’in Beyaz kanalında, “Abdullah Öcalan terörist değildir, politikacıdır”, sözünü Türk Milleti unutsa da, Nevzat Çiçek yutmuş mudur?

Yine soralım…

Nevzat Çiçek neden “Ben de vatanseverim” demek yerine “Terörist miyim” demeyi tercih etmiştir.

ÇİÇEK’İN İŞLERİ

Bir şeyi söyleyelim: Sisi, Mısır’da şeriat getirmek isteyen, “Eşin ölümünden 6 saat sonraya kadar ilişkiye girilebilir” yasası çıkarmaya kalkan Mursi’nin tepesine çöktüğünün ertesi günü, Çiçek, Mısır’a gitti.

Döndüğünde irticacı fikirleriyle geri gelmişti… Sisi darbe yaptı ama, “Siyasal İslam ölmedi, ölmedi” diyen bir ademdir, Çiçek. En son, Habertürk’te , Alp er tunga öldi mi, ufolar geldi mi, ıssız ajun kaldı mu programları yapıyordu.

Nevzat beyefendiye göre, Siyasal İslamcılar, demokrasi yandaşıdırlar, ülkelerinde demokrasiyi yaygınlaştırıyorlar, sandıkla iktidara geliyorlar…

Demokratik rejimi ortadan kaldırmak isteyen, demokrasiyi kabullenemeyen, kendi yaşam biçimini dayatmaya kalkan ve ABD’nin ve tüm dünyanın logara basıp üzerini kapattığı Siyasal İslam, işte Nevzat Çiçek’e göre böyle…

Çiçek’in başka bir işi daha var(dı).

Çıkartıldığı TV programlarında ahkam kesmek, Suriye’deki İslamcı Örgütleri “cici” göstermeye çalışmak: Suriye’de hangi İslamcı örgüt daha iyi, hangisi daha softtur, hangisi çiğer yemez de kafa keser…

IŞİD, “birkaç öfkeli çocuk” değil miydi?

Çiçek’in hayli geniş kafaya sahip yüzüne, ve sözlerine bakın, MİT’i, ve operasyonlarını görürsünüz. Çok açıktır.

HÜSEYİN BAĞCI’YI HATIRLAR MI?

Şeriatı yeterince savunamadığı için Elif Aydemir’e saldıran, sonrasında CNN Türk’teki yayını terk eden Çiçek, Hüseyin Bağcı‘yı hatırlar mı?

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Üç dört yıl önce Siyasal İslam’ı canhıraş şekilde savunan bu Çiçek, şimdi ise, neo-osmanizasyonun merkezi Habertürk’te demleniyor.

Prof. Dr. Bağcı’ya, 2013 yılında Habertürk’teki bir programda, “terbiyesiz” diyen bu Çiçek, dün akşam canlı yayını terk etme terbiyesizliğini gösterebiliyor.

Söyle Çiçek, sen kimsin?

Parlamentohaber.com

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!