SON DAKİKA

NATO tatbikatında yaşananların perde arkası ortaya çıktı

NATO, Norveç’te gerçekleşen Trident Javelin tatbikatı esnasındaki bir simülasyonda Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep

Bu haber 18 Kasım 2017 - 13:16 'de eklendi.

NATO, Norveç’te gerçekleşen Trident Javelin tatbikatı esnasındaki bir simülasyonda Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düşman safında gösteren olay için açıklama yaptı.

Olay, bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin genel merkezinde genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada duyurulmuştu.

Erdoğan, konuşmasında Norveç’te kendisinin ve Atatürk’ün isminin bulunduğu bir tablonun düşman safında gösterildiğinden bahsederek “Bu haberi alınca NATO tatbikatından çekildik” dedi.

Erdoğan’ın bahsettiği olayın Norveç’te 8-17 Kasım tarihleri arasında yapılan tatbikatın masa başında düzenlenen simülasyonları sırasında yaşandığı belirtildi.

NATO: ERDOĞAN FOTOĞRAFINI SEÇEN SUBAY ORDUDAN ATILDI NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef tahtası olarak gösteren subayın Türkiye kökenli bir Norveçli olduğunu ve olayın ardından ordudan atıldığını, Mustafa Kemal Atatürk’ü seçen kişinin de teknisyen olduğunu açıkladı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, olay nedeniyle Türkiye’den özür diledi. Öte yandan dün, Dubai’de Defense News’e konuşan ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Türkiye’nin S-400’leri alması halinde NATO teknolojisine erişiminin kısıtlanacağını söyledi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!