SON DAKİKA

NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI DETAYLARI!

MEB’den beklenen açıklama geldi ve LGS 3. nakil başvuru sonuçları açıklandı. Böylece 4. nakil başvuruları için boş kontenjanlar da belli olmuş oldu. İşte MEB’in erişime açtığı nakil sonucu sorgulama sayfası…

Bu haber 03 Eylül 2018 - 10:56 'de eklendi. 15

Bugün gözler Milli Eğitim Bakanlığından yapılacak açıklamadaydı. Nakil sürecinin 3. haftasında başvuru yapan öğrenciler ve onların velileri heyecanla nakil sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlardı. Sonunda MEB nakil sonucu sorgulama sayfasını öğrencilerin erişimine açtı.

4. NAKİL BAŞVURU HAFTASI BAŞLADI

Hafta sonuçlarının açıklanması ile 4. nakil başvuru haftası da başlamış oldu. Önceki haftalarda olduğu gibi nakil başvurusu öğrenci ve velisi tarafından https://eokul.meb.gov.tr/internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan okul tercihlerinin ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerekiyor.

NAKİL BAŞVURU KILAVUZU

MEB, gerek merkezi gerekse de yerel yerleştirmeye esas nakil işlemleri ile ilgili olarak öğrenciler ve veliler için ayrıntılı bir kılavuz yayımladı. Kılavuzda nakil başvurusu, başvuruların değerlendirilmesi, nakil süreci ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır.

OKULLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR

MEB’in paylaştığı eğitim sene başında paylaştığı eğitim ve öğretim yılı takvimi ve nakil başvuru takvimine göre okular 17 Eylül Pazartesi günü açılacak.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın