SON DAKİKA

MUĞLA’DA MEMUR-SEN’E ÜYE OLMAYAN MÜFTÜ VE İMAMLAR SÜRGÜNE GÖNDERİLDİ

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen’e üye olmayan, müftü ve imamlar sürgüne gönderildi…

Bu haber 12 Kasım 2018 - 22:05 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Dört yılda üçüncü müftünün değiştiği, birçok imamın da rest çektiği Muğla’nın Seydikemer Müftülüğü, skandal iddialar ile gündemde.

Konuyu Odatv’ye anlatan ve isminin gizli kalmasını isteyen bir imam, “200’ün üzerinde din görevlisinin görev yaptığı müftülükte maalesef farklı bir yapılanma var” diye konuştu. İmam skandal iddialarla ilgili şunları söyledi:

“Sendikal baskı, siyasi baskı oluşturan zihniyet müftülük içerisinde başka bir müftülük oluşturdu. Biat etmeyene farklı yerlerde görevler veriliyor. Bakın, ilçe müftülerinin görev süresi 4 yıl olarak belirlenmiştir. Henüz 4 yıllık bir ilçe olan Seydikemer’ de üçüncü müftünün de tayini çıktı.

Seydikemer müftülüğü personelinin iddiaları araştırıldığında durumun sendikal rant siyasi baskılar ile siyasilerin nüfuzunun kullanmasıyla alakalı olduğu ortaya çıkmaktadır. Seydikemer Müftülüğü’nde biat etmeyeni afaroz ediyorlar. Anlam veremediğimiz durum diğer ilçelerde müftünün izinli ya da tayinin çıkması durumunda en yakın ilçe müftüsü vekalet ederken, bir kaç kez sendikal ayrımcılık, görevi kötüye kullanma amirine itaatsizlik, ve mobbing suçlarından soruşturma geçiren bu soruşturmalar neticesinde uyarı kınama gibi disiplin cezaları alan bir görelinin ısrarla müftü vekilliği görevine getiriliyor olması kafaları karıştırmış vaziyette.”

MÜFTÜ VEKİLİ ENSAR’CI ÇIKTI

İmamların hedefindeki isim Seydikemer Müftü vekili Mustafa Ünal’ın profili ise dikkat çekti. 2017 Yılında Diyanet-Sen’e üye ve aynı zamanda sendikanın ilçe yönetiminde olan Anadolu Gençlik Vakfı’nda sohbetler yapan ilçe vaizi ve müftü vekili Mustafa Ünal’ın Ensar Vakfı destekçisi olduğu da iddia edildi.

Atatürk'ün Katilleri

Müftü vekili Ünal’ın sendikal ayrımcılık, görevi kötüye kullanma, amirine itaatsizlik ve mobbing suçlarından bir kaç kez soruşturma geçirdiği, bu soruşturmalar neticesinde uyarı, kınama gibi disiplin cezaları aldığı ise iddialar arasında.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!