Moskova’da Can Kaybı 93’e Çıktı, 11 Kişi Gözaltında

Moskova’da en az 93 kişiyi katleden ve onlarca kişiyi yaralayan teröristlerin polis kovalamacası sonucu gözaltına alındığı bildirildi. Rus istihbaratı, 4’ü saldırıda yer alan 11 kişinin gözaltına alındığını aktardı.

Moskova’da Can Kaybı 93’e Çıktı, 11 Kişi Gözaltında
Yayınlama: 23.03.2024
26
A+
A-

Rusya’nın başkenti Moskova’da Crocus Belediye Binası’daki bir konser salonunu dün akşam kana bulayan saldırganları yakalama çalışmaları Rusya’da heyecan ve kaygıyla takip ediliyor.

En az 93 kişiyi öldüren, en az 145 kişiyi yaralayan saldırganların yakalandığı bildirildi.

Milletvekili Aleksandır Kinstein, Telegram hesabında, iki şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bryansk bölgesindeki bir polis kovalamacasında iki kişinin beyaz bir aracın içinde yakalandığı kaydedildi. Kinstein, diğer şüphelilerin bölgedeki ormanlık alana kaçtığını belirtti.

Interfax haber ajansı da, istihbarat kurumu FSB’nin Devlet Başkanı Vladimir Putin’e 4’ü saldırıda yer alan 11 kişinin gözaltına alındığını bildirdiğini aktardı.

Baza isimli Telegram kanalı ise, IŞİD’in üstlendiği terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen şahısların fotoğraflarını paylaştı.

Saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen isimler, Nasridinov Makhmadrasul (37), Ismonov Rivozhidin (51), Safolzoda Shokhinjonn (21) ve Nazarov Rustam (29) olarak açıklandı.

Şüphelilerin Tacikistan vatandaşı olduğu belirtilirken, Rus makamlarından henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı