SON DAKİKA

MISIROĞLU’NA ÖVGÜLER DÜZEN AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ ARVAS’TAN ATATÜRK’E HAKARET

Esenyurt AKP Meclis Üyesi Hamdullah Arvas’ın paylaşımları büyük tepki çekti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sosyal medya üzerinden hedef alan Arvas, Atatürk’e hakaretlerini sürdürmekten geri durmadı.

Bu haber 03 Kasım 2020 - 16:10 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sosyal medya hesabı üzerinden hedef alan Esenyurt AKP Meclis Üyesi Hamdullah Arvas, ‘Put kimisine bir heykel, kimisine görede cehaletin daniskası. Cevap umarım sizi tatmin etmiştir.’ ifadelerini kullanarak paylaşımlarını savundu.

Atatürk’ün şahsına yönelik ağır hakaret içeren paylaşımda bulunan Arvas, Atatürk’ü ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen Kadir Mısıroğlu’nu savunarak hedef aldı.

Arvas, ‘En büyük PUT’a karşı cesurca gerçekleri haykıran, Hakkı ve hakikati olduğu gibi anlatan Üstâd Kadir Mısıroğlu’nu rahmetle, minnetle yâd ediyorum.’ şeklindeki skandal ifadelerin ardından ‘

#HepimizMısıroğluyuz, bu dâvânın mücâhidleri bitmedi bitmeyecek…’ dedi.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR

Arvas’ın çok fazla tepki almasına rağmen paylaşımlarını kaldırmadığı görüldü.

ATATÜRK’E İLK HAKARETİ DEĞİL

Arvas’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir başka paylaşımda ise 19 Maysıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayarmı’nda Mustafa Kemal Atatürk’i hedef alarak yaptığı paylaşımda “Benim Atam Hz.Muhammedin yolundan giden S.Eyyubidir, Fatih’tir, Abdülhamit Handır. Benim Atam islami yücelten ve milletine her anlamda örnek olandır Benim Atam kendi zevki sefa çekerken milleti açlıkla ve yaskalarla perişan olan sözde kahraman zat değildir” ifadelerini kullandı.

MUĞLA’DA VAHŞİCE ÖLDÜRÜLEN ‘ZEYNEP ŞENPINAR’ İÇİN SKANDAL İFADELER KULLANDI

Zeynep Şenpınar’ın öldürülmesini “Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi” sözleriyle meşrulaştıran Arvas’ın sosyal medya hesabından yaptığı nefret içerikli paylaşımlar ortaya çıktı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Hamdullah Arvas’ın çocuk istismarında bulunarak yaptığı bir paylaşımda “Kara çarşaf yasaklansın diyen deyyuslar. Medeniyet dediğiniz açılıp saçılmaksa desenize hayvanlar sizden daha medeni” sözlerine yer verdi.

Arvas’ın nefret içerikli yaptığı bir başka paylaşımda ise yılbaşı kutlamalarını hedef alarak “Ey iman edenler Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyiniz” ifadelerine yer verdiği görülüyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!