SON DAKİKA

MISIR’DAN SURİYE’YE ASKERİ SEVKİYAT

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi tarafından alınan karar ile Mısır Silahlı Kuvvetleri mensubu 100 ila 200 kişilik askeri birlik, Suriye’ye sevk edildi.

Bu haber 02 Ağustos 2020 - 16:19 'de eklendi.
Abone ol

Savunmasanayist.com’un haberine göre, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi tarafından alınan karar ile Mısır Silahlı Kuvvetleri mensubu 200 kadar askeri birlik ile çok sayıda askeri ekipman, C-130 Hercules Nakliye Uçakları ile Beşar Esad’a destek amacıyla Suriye’ye sevk edildi.

İran Devrim Muhafızları ve Hizbullah ile koordineli olarak hareket eden Mısır Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı askerli birlik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mevcudiyetinin bulunduğu Suriye’nin Serakib şehrinin kuzeyi ile Halep şehrinin batı bölgesinde Temmuz ayından beri aktif faaliyet gösteriyor.

Öte yandan söz konusu askerli birliğin lojistik ihtiyaçlarının da yine Mısır Silahlı Kuvvetleri’ne ait C-130 Hercules tipi nakliye uçakları ile yapılan ikmallerle karşılandığı düşünülüyor. Bu düşüncenin temel dayanağını ise Mısır – Suriye arasında Temmuz ayından beri artış kaydeden C-130 trafiği oluşturuyor.

Kaynak: (savunmasanayist.com)

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!