SON DAKİKA

MISIR RUSYA’DAN S-35 SAVAŞ UÇAĞI SATIN ALACAK

Rus Kommersant gazetesi, Moskova ve Kahire’nin Mısır Hava Kuvvetleri’nin eski MiG-21 ve J-7 avcı uçaklarının yerinde kullanılması planlanan 20’nin üzerinde Su-35 avcı uçağının tedariki ile ilgili anlaşmalarını imzaladıklarını yazdı.

Bu haber 18 Mart 2019 - 23:20 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kommersant gazetesinin savunma sanayi sektöründeki kaynaklara dayandırdığı haberine göre iki ülke, Mısır Hava Kuvvetleri’ndeki eski MiG-21 ve J-7 avcı uçaklarının yerinde MiG-29M/M2 savaş uçaklarıyla birlikte kullanılması öngörülen 20’nin üzerinde Su-35 avcı uçağının tedariki ile ilgili anlaşmalara imza attı.

Anlaşmanın 2018’in sonunda yürürlüğe girdiği belirtilen haberde, silahlarla donatılmış olan 20’nin üzerinde uçağın teslimatına 2020-2021’de başlanması gerektiği, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların toplam tutarının 2 milyar doların üzerinde olduğu kaydedildi.

ABD geçtiğimiz eylül ayında Su-35 ve Su-57 avcı uçaklarının üretildiği Komsomolsk-na-Amure kentindeki Gagarin Uçak Fabrikası’nın yaptırım listesine alındığını duyurmuştu.

Atatürk'ün Katilleri

Süper manevra kabiliyetine sahip Rus yapımı 4. nesil çok işlevli avcı uçağı Su-35, nitelikleri bakımından 5. nesil uçaklara çok yakın bir konumda. Su-27 avcı uçağının kapsamlı bir modernizasyondan geçirilerek geliştirilen Su-35’in hem kokpit ekipmanları, hem de gövdesi güçlendirilerek yenilendi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!