SON DAKİKA

Milas’taki Yangın, Yeniköy Termik Santrali’ne Doğru İlerliyor

Muğla’nın Milas ilçesindeki Kemerköy Termik Santrali’nin sahasının alevlere teslim olmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’tan yeni uyarı geldi. Tokat, “Yangın, yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum’a elektrik verilemeyebilir. Yangın, kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali’ne doğru ilerliyor” dedi.

Bu haber 06 Ağustos 2021 - 2:59 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yaklaşık 200 saatten bu yana alevlerle mücadelenin sürdüğü Muğla’daki en kritik noktalardan biri olan Ören’de bulunan Kemerköy Termik Santrali’nde alevler hendekleri aşıp termik santrale ulaştı. Havadan ve karadan müdahalelerin aralıksız sürdüğü yangın 11 saat sonra söndürüldü.

ALEVLER YENİKÖY TERMİK SANTRALİNE DOĞRU İLERLİYOR

Türkiye’yi tedirgin eden santral yangın söndürülürken Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bölgede süren yangına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Yangının Yeniköy Termik Santrali’ne doğru ilerlediğini söyleyen Tokat, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Yangın, Akçakaya’yı aşarak Gürceğiz’e dayandı. Bayır mahallesi boşaltılıyor. Yangın yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum’a elektrik verilemeyebilir. Yangın, kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali’ne doğru ilerliyor.”

BELEDİYE SON DURUMU PAYLAŞTI

Öte yandan Milas Belediyesi yangınla ilgili son durumu paylaştı. Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Akçakaya Mahallesi’ne yangın ulaştı. Şiddetli rüzgarın da etkisiyle yangın köy merkezine ulaştı. Gürceğiz Mahallesi’nde yurttaşlar tahliye ediliyor. Yangın Gürceğiz Mahalle Merkezine doğru ilerliyor. Yurttaşlar acil arazöz ve TOMA desteği istiyor. Bayır Mahallesi’ne tahliye kararı verildi. Bayır Mahallesi tahliye ediliyor, yangının yeni rotası, rüzgarın yönü baz alındığında yangın kuzeye doğru ilerliyor. Yangının kuzeye doğru seyri Yeniköy Termik Santrali’ni tehdit ediyor. Bu durum çok tehlikeli.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!