SON DAKİKA

MHP’li vekil Kaya’dan dikkat çeken paylaşım: Cinayet Saati

MHP’de kalmaya devam edip, Bahçeli’nin kararlarına açıkça itiraz eden tek isim olan Kaya, Anayasa değişikliği referandumu öncesinde ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayarak genel başkan yardımcılığından istifa etti.

Bu haber 09 Ocak 2018 - 7:06 'de eklendi. 61

MHP’de kalmaya devam edip, Bahçeli’nin kararlarına açıkça itiraz eden tek isim olan Kaya, Anayasa değişikliği referandumu öncesinde ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayarak genel başkan yardımcılığından istifa etti. Kaya, sivillere yargı zırhı getiren KHK’ya Bahçeli’nin desteğine rağmen “Hukuk devleti tabutuna son çivi çakılıyor” sözleriyle eleştirdi.

Bu çıkışlardan sonra Atila Kaya’nın, Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin aday çıkarmayıp, Erdoğan’ı destekleme kararını nasıl değerlendireceği merak ediliyordu.  Kaya, Bahçeli’nin açıklamaları sonrasında Twitter hesabından Atilla İlhan’ın ünlü şiiri ‘Cinayet Saati’nden seçilmiş bazı dizeleri paylaştı. Kaya’nın paylaşımı şöyle:

“haliç’te bir vapuru vurdular dört kişi
demirlemişti eli kolu bağlıydı ağlıyordu

cinayeti kör bir kayıkçı gördü
ben gördüm kulaklarım gördü
vapur kudurdu kuduz gibi böğürdü
hiçbiriniz orada yoktunuz”

Attila İlhan

— Atila KAYA (@AtilaKaya_MHP) 8 Ocak 2018

Hürriyet’ten Aysel Alp’in “Bahçeli’nin kararlarını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Kaya,  “Şimdilik yorum yok” yanıtını verdi. “Şiir sever misiniz” sorumuza Kaya, “Hem de çok severim. Atilla İlhan’ı ayrı bir severim” karşılığını verdi.

“O dizeleri Bahçeli’nin açıklamalarından sonra paylaştınız. Haliç’te vurulan, eli kolu bağlanıp ağlayan vapur MHP mi” sorumuza ise Kaya, “Yanıt vermek istemiyorum” dedi. Kaya, önümüzdeki günlerde belki bir basın toplantısıyla görüşlerini açıklayabileceğini de belirtti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın