SON DAKİKA

MHP’li Belediye Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için CHP’ye

Manisa Alaşehir CHP Gençlik Kollarının, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için istediği salon “o tarihte düğün var” denilerek

Bu haber 30 Ekim 2017 - 18:18 'de eklendi.
Abone ol

Manisa Alaşehir CHP Gençlik Kollarının, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için istediği salon “o tarihte düğün var” denilerek MHP’li belediye tarafından CHP’ye verilmedi. Ancak CHP Gençlik Kolları İlçe Başkanı Veli Kaya “Bize verilmeyen salonda o gün ve o saatte düğün yoktu” dedi.

İddiaya göre Manisa’nın Alaşehir ilçesinde CHP Gençlik Kolları, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hacıaliler,Ortahan mahallesinde bulunan çok amaçlı salonda bir etkinlik düzenlemek istedi.

Alaşehir CHP Gençlik Kolları bu etkinliği gerçekleştireceği salon için MHP’li Alaşehir Belediyesi’ne bir hafta öncesinden yazılı başvuru yaptı ve salonunun kendilerine tahsis edilmesini istedi.

Başvurunun yapıldığı gün belediyenin kendisine telefonla ulaştığını ve “Alaşahir Belediyesinin salonda o gün o saatte düğün olduğu gerekçesiyle taleplerinin geri çevrildiğini belirten CHP Alaşehir Gençlik Kolları Başkanı Veli Kaya, karara saygı duyduklarını ve kutlama için salonun karşısında bulunan Cemevi avlusunda Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada;salonda etkinlik saatinde düğün olmadığını tespit ettikten sonra CHP’li Meclis Üyesi Ahmet Öküzcüoğlu’nu bilgilendirdiklerini,yetkililerin kendisine de aynı gerekçey söylenerek talebin bir kez daha geri çevrildiğini söyleyen Veli Kaya “Bugün burada Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladığımız bu kutsal günde, hiçbir siyasi amaç gütmeden bu bayramımızı da Hacıaliler Ortahan Mahallesin’de kutlamak istedik. Düğün salonun bizlere tahsis edilmesini istediğimizde bizlere, ‘düğün var’ diyerek yalan söylediler. Biz Cumhuriyet Bayramı’nı Türk milletinin doğum günü gibi görüyoruz. Cumhuriyet kolay kazanılmadı. Çok büyük güçlüklerle elde ettiğimiz bir değere sahip çıkmamaları bizi üzdü” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!