SON DAKİKA

Meteoroloji’den Ege ve Marmara’ya Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Ege, Marmara ve Göller Yöresi için fırtına uyarısı yaptı. Yetkililer, vatandaşları ağaç ve direk devrilmesi, soba kaynaklı zehirlenmeler konusunda uyardı.

Bu haber 05 Nisan 2021 - 17:31 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ege ve Marmara bölgeleri ile Göller Yöresi’nde yarın fırtına bekleniyor. Fırtınanın hızının Marmara’nın güneyinde ve kıyı Ege’de 90 kilometreye kadar çıkabileceği bildirildi. Yetkililer, vatandaşları ağaç ve direk devrilmesi, soba kaynaklı zehirlenmeler konusunda uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren rüzgarın, güney yönlerden İç Ege ile Göller Yöresi’nde kuvvetli (50-70 kilometre/saat),Marmara’nın güneyi ile Kıyı Ege’de fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Ege’de yarın sabah fırtına uyarısı

AA’da yer alan habere göre Ege Denizi’nde de fırtına bekleniyor. Orta ve Güney Ege’de (Bozcaada-Fethiye arası) yarın ilk saatlerden itibaren güney ve güneydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor.

Atatürk'ün Katilleri

Vatandaşlara uyarı

Ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!