SON DAKİKA

METEOROLOJİ UZMANINDAN ‘DIŞARI ÇIKMAYIN’ UYARISI!

Antalya’daki hortum faciasının ardından hava durumuyla ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Meteoroloji uzmanı Bünyamin Sürmeli yaptığı son dakika açıklamasında Akdeniz ve Ege için yeni fırtına uyarısında bulundu. Kuvvetli fırtına için saat de veren Sürmeli “Herkesin dikkatli olmalı. Kapalı yerlerde iç odalarda olmakta fayda var.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 25 Ocak 2019 - 14:45 'de eklendi. 289

CNN TÜRK meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli canlı yayında yaptığı açıklamada Akdeniz ve Ege ile ilgili fırtına uyarısında bulundu. Dün Antalya’da yaşanan iki kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı hortum faciası sonrası dikkat çeken ifadeler kullanan Sürmeli “Batı Akdeniz’de bu gece ve yarın sabah yeniden fırtına etkili olacak.” dedi.

SAAT VEREREK UYARDI!

Fırtına için saat veren Sürmeli açıklamalarına şöyle devam etti;

Bu gece beklediğimiz fırtına dünkünden kısmen daha zayıf ama yine 60 km hızda ve bu durum açıkta hortum oluşturabilir. Yarın sabah 8-9-10-11 saatleri arasında etkili olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah herkesin dikkatli olmasında fayda var. Kapalı yerlerde iç odalarda olmakta fayda var. Fırtınanın zamanlamasını bilmek de önemli. Fırtına yarın sabah saatlerinde zirve seviyesinde olacak. Yine tehlike oluşturabilir. Yarın sabahki fırtınada Körfez açıklarındaki bölgede hortumun oluşma imkanıda söz konusu.

EGE’Yİ DE UYARDI: ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERE DİKKAT

Gelelim Ege’ye… Önümüzdeki saatlerde Orta Ege’ye dikkat. Bugün öğle saatlerinde İzmir ve çevresinde kuvvetli bir fırtına var. Denize açılmayı düşünenler varsa ertelesinler. Fırtınalar artık iklimin ve hava koşullarının “yeni normalleri.” Artık sıklıkla yaşayacağımız dönemler olacak.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın