SON DAKİKA

MESCİD-İ AKSA’NIN ALTINA YAHUDİLERİN YENİ BİR TÜNEL KAZDIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Mescid-i Aksa, işgalci İsrail rejiminin tehlikesi altında… Yahudiler tarafından Mescid-i Aksa’nın altına kazılan yeni bir tünelin olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 14 Haziran 2020 - 22:48 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Filistin Enformasyon Merkezi’nde yer alan habere göre yerel basın kaynakları Mescid-i Aksa’nın Mağribliler Kapısı’nın ve yahudiler tarafından Ağlama Duvarı olarak adlandırılan Burak Duvarı’nın altında yahudilerin yeni bir tünel kazdıklarının ortaya çıkarıldığını bildirdi. Bu tünelin önümüzdeki Temmuz ayında resmi olarak açıklanacağı belirtildi. 

Milli Gazete’de yer alan habere göre; Yahudi işgaline ait Tepeler Gençliği olarak isimlendirilen ve çalışmalarında da siyonistlerin Heykel cemaatlerine destek veren web sitesi birkaç dakikalık bir video yayınladıktan sonra kaldırdı. Bu videonun tünelin kazılmasını ve yahudi işgalcilerden birçok kişinin tünel çalışmalarına katılmasını gösterdiği ifade edildi. Videoda çalışmalara katılan işgalcilerin toprak taşıdıkları, tünel malzemelerini birbirlerine aktardıkları ve sevinç ve neşe içinde birbirlerinin fotoğraflarını çektikleri görülüyordu. 

 Kaldırılan videoda aynı zamanda kazılan tünelin, Vadi Hulva’daki Ziyaretçiler Merkezi’nin ve Mescid-i Aksa’nın güney duvarına bitişik Emevi Sarayları’nın altından geçtikten sonra yahudi işgalcilerin Mescid-i Aksa baskınlarında en çok kullandıkları ve Mervani Mescidi’ne dışarıdan bağlanan Mağribliler Kapısı’nın altına denk geldiği anlaşılıyordu.

Atatürk'ün Katilleri

Kayıtlardan aynı zamanda yapılan kazıların ve tünellerin bir kısmının eski su kanallarına denk geldiği, bunların genişletildiği ve yeni yollar açıldığı, aynı zamanda uzmanların belirttiğine göre kayaların eritilmesinde de bazı kimyasal maddelerin kullanıldığının anlaşıldığı belirtildi. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!