MERAL AKŞENER: YENİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜMÜZ VAR, SOTÖ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘stokçuluk’ iddiasıyla soğan depolarına yapılan baskınlara değindi. Akşener, “Haberiniz var mı? Yeni bir terör örgütümüz oldu. SOTÖ. Soğan terör örgütü. Çiftçi deposunda soğan stokladı diye suçlu çiftçi oldu” dedi.

MERAL AKŞENER: YENİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜMÜZ VAR, SOTÖ
Yayınlama: 04.12.2018
0
A+
A-

Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Burada hükümetin ekonomi politikalarına birtakım eleştiriler yönelten Akşener,”İçeride başka dışarıda başka oynuyorsunuz. Bedelini de bu millet ödüyor. Türk ekonomisine saldıran dış güç masalı artık tutmuyor. Haberiniz var mı? Yeni bir terör yonörgütümüz oldu. SOTÖ. Soğan terör örgütü. Yetmedi ‘3 liraya aldığını 2 liraya satmıyor’ diye esnafı suçladılar. Yetmedi çok et yiyor diye ahaliyi suçluyor” dedi.

Akşener, dün açıklanan enflasyon rakamlarına atıfta bulunarak “Enflasyon yükselmesin diye aldıkları önlem TÜİK başkan yardımcısını görevden almak oldu. Enflasyon geriliyormuş. Neresi umut veriyor bu tablonun. Dış borcu çiftçi ve esnaf mı çıkarıyor? Sen ülkede bir şey ürettin de çifti ve esnaf engel mi oldu? Yetki aldın milletle uğraşmayı bırak enflasyonla işsizlikle uğraş. 16 yıldır sen ağladın millet dinledi. Artık millet ağlıyor sen dinle çare bul. Bütün yetki elinde ama hal bahane üretiyorsun” ifadesini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

— İYİ Parti Türkiye’nin kardeşlik sözleşmesidir. Yola çıkarken dedik ki İYİ Parti devleti yönetmeye taliptir. Dedik ki milletin sesi olacağız. Ülkenin her köşesinde dert dinliyoruz. Milletin tek gündemi var. Ekonomi. İktidara ve tuzu kuru yandaşlarına göre her şey güllük gülistanlık. Tek bir sebebi var. O da AK Parti iktidarının yanlış politikalarıdır. İlk defa bir iktidar milletin gözünün içine baka baka krizi yok saymaktadır. Bu hayat pahalılığın sebebi stokçu çiftçiler ve esnafmış. İnanmamızı istedikleri hikaye budur.

— İçeride başka dışarıda başka oynuyorsunuz. Bedelini de bu millet ödüyor. Türk ekonomisine saldıran dış güç masalı artık tutmuyor. Yeni bir terör örgütümüz oldu. Soğan terör örgütü. Yetmedi 3 liraya aldığını 2 liraya satmıyor diye esnafı suçladılar. Yetmedi çok et yiyor diye ahaliyi suçluyor. Enflasyon yükselmesin diye aldıkları önlem TÜİK başkan yardımcısını görevden almak oldu. Enflasyon geriliyormuş. Neresi umut veriyor bu tablonun. Dış borcu çiftçi ve esnaf mı çıkarıyor? Sen ülkede bir şey ürettin de çifti ve esnaf engel mi oldu? Yetki aldın milletle uğraşmayı bırak enflasyonla işsizlikle uğraş. 16 yıldır sen ağladın millet dinledi. Artık millet ağlıyor sen dinle çare bul. Bütün yetki elinde ama hala bahane üretiyorsun.

— Kadınlarımızın erkeklerimizin gençlerimizin hayallerini öldürdünüz. Bizim hayallerimiz var. İktidara gelince gerçek olacak hayallerimiz var. Benim gençlerimize dair hayallerimiz var. Şirket kuracak gençlere 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi vermeyi hayal ediyorum. Bu şirketlerden belirli süre vergi almamayı hayal ediyorum. Stajların ücretli hale geldiği bir Türkiye hayal ediyorum. Üniversiten mezun olan gençlere kamu kurumlarında iş verildiğini görmek istiyorum. 25 yaşına kadar tüm öğrencilere ve iş bulamayan gençlere bedava internet verilmesini istiyorum. Ben öğrencilerden sınav ücreti alınmamasını istiyorum.

— Gençlerin hayata borçlu değil alacaklı olmasını hayal ediyorum. Dar gelirli öğrencilere karşılıksız eğitim bursu verilmesini hayal ediyorum. Bunların hayal olmadığını göreceksiniz. Hesabımızı kitabını yaptık bu hayallerin hepsi gerçek olacak. En kötüsünü atlattık diyorlar. İşsizliği yüzde 1’e mi indirdiniz? Fabrikalar mı kurdunuz? En kötüsünü atlattıysak niye işsizlik fonundaki paraları bankalara aktardınız? Niye gençlere ‘Burs istemeyin, gidin kredi çekin’ diyorsunuz? Niye harçlara zam yapıyorsunuz? En kötüsünü atlatmış olmak bu mu? Marmaris’te Ahlat’ta yeni saraylar yapılıyor mu diye kendimizi avutalım. Krizi nasıl çözeceğini anlat. Gençleri nasıl istihdam edeceğiniz anlat. Durmadan mazi anlatıyor. Yeni bir söz yok. Milleti aldatarak seçime kadar zaman kazanmaktan başka hiçbir şey düşünülmüyor. Papazı vermeyeceğim sözü ne kadar doğruysa kötüyü atladık sözü o kadar doğru.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı