SON DAKİKA

MEHMET GÖRMEZ’E ŞOK!..

Bu haber 21 Temmuz 2017 - 17:35 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 10:00
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Diyanet İşleri Balkanı Mehmet Görmez dün gece AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme yaptı…

Görüşmenin ardından Görmez’in görevden alındığı iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklama bir süre önce görevden alınan Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr.  Mehmet Özafşar’a yakın bir internet sitesinden geldi. Haberde “Görmez görevden alınmadı, görevi iadesi önceden planlanmıştı” denildi.

Odatv’de yeralan habere göre, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevinden alındığı iddiası dün gece Görmez ile Erdoğan’ın sürpriz bir görüşmesi sonrası gündeme geldi.

GÖREVDEN ALINDI MI?..

Görüşmenin ardından, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevinden yakın zamanda alınan Prof. Dr. Mehmet Özafşar’a yakınlığıyla bilinen Dinihaber adlı internet sitesinde Görmez’in görevden alınmadığı, daha önceden planlandığı şekilde “görevi iade ettiği” ileri sürüldü.

 Dinihaber söz konusu haberinde şu ifadeleri kullandı:

 “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez görevden alınmamıştır. Edinilen bilgilere göre Başkan Görmez’in daha önceden planlandığı şekilde görevi iade etme söz konusudur. Diyanet karşıtı şer cephesinin elini ovuşturarak beklediği görevden alma gibi bir durum söz konusu değildir.

Atatürk'ün Katilleri

 Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, devleti sıfırdan kuracağını söylemiş bu bağlamda Bakanlıktaki kabine değişikliği dahil devletin bir çok kurumunda bayrak değişiklikleri beklenmektedir. Bütün kurumlarda da bayrak değişikliği sinyali verilmişti. Diyanet’te de olması bekleniyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!