SON DAKİKA

Meğer Erdoğan ‘farklı sesler için çok mücadele vermiş!’

Gündemden düşmeyen tutuklu gazeteciler sorunu hâlâ varlığını korurken Erdoğan Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, “Farklı

Bu haber 10 Ocak 2018 - 9:22 'de eklendi. 86

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki basın özgürlüğü sorununu hiçe sayarak farklı fikirlerin kendini ifade edebilmesi için mücadele ettiğini savundu.

Mesajında medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, Türkiye’nin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanlara ulaştırmasını sağlamanın demokrasinin gereği olduğunu söyleyen Erdoğan, “Siyasi hayatım boyunca şahsım da zaman zaman medyadan zarar görmeme rağmen farklı seslerin, farklı kültürlerin kendini ifade edebilmesi, fikirlerini rahatlıkla söyleyebilmesi için mücadeleler verdim, vermeye devam ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı, sözlerinin hemen devamında da muhalif gazeteciliği üstü örtülü biçimde ‘hain’ ilan etmekten de geri durmadı: “Gazetecilik sadece haber aktarmak değil aynı zamanda yorum yapmaktır; fakat maalesef fikir özgürlüğü konusundaki hassasiyetimizi istismar eden bazıları, dezenformasyon yaparak manipülatif haberlerle milletimizin kardeşliğini, devletimizin bütünlüğünü bozmaya çalışıyor.”

‘Haberciliği araçsallaştıranlar’
Erdoğan mesajını şu ifadelerle bitirdi: “Geçmişte Türkiye vesayet odaklarından, onların medya aracılığıyla demokrasiyi, hukuku, seçilmiş hükümetleri baskı altına alma çabalarından çok çekmiştir. İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar tefrik edildikçe medya kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerde olduğu gibi asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimdir. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın