Mansimov: ”Sedat Peker’in Söylediği Her Şey Doğrudur”

Mübariz Mansimov Azerbaycan’da bir YouTube kanalının sorularını yanıtladı.

Mansimov: ”Sedat Peker’in Söylediği Her Şey Doğrudur”
Yayınlama: 09.05.2022
26
A+
A-

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Yalıkavak Marina iddiaları sonrasında, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la Fethullah Gülen’e gittikleri ortaya çıkan Mübariz Mansimov, Azerbaycan’da bir YouTube kanalına konuk oldu. Mansimov, “Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur” dedi.

Mansimov, “Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi doğru çıktı. Hiçbir sözü yalan değildi. Sedat Peker son zamanlarda çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Bu iddiaların doğru olduğunu biz biliyoruz.” dedi.

“Ben Milliyetçiyim, Sedat Peker de Milliyetçidir”

KRT’nin aktardığına göre Mansimov, Peker’den övgüyle bahsetti. “Peker ile hiç görüştünüz mü?” sorusuna Mansimov, “Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de miliiyetçidir. Peker’i herkes istediği gibi görebilir. Biri mafya görebilir, diğeri başka türlü görebilir.” cevabını verdi.

Kumpasla cezaevine atıldığını ileri süren Mansimov o dönemde kendisine Sedat Peker’in yardım eli uzattığını belirterek, “Hapisteyken bana avukat gönderdi. Daha tutukluluğumun 15. günü filandı. Avukatı bana, ‘Reis yapabileceğimiz bir şey var mı?’ diye soruyor. Yapabileceğimiz bir şey varsa yanındayız, onu seviyoruz’ dedi. Allah razı olsun hiçbir şeye ihtiyacım yoktu.” ifadelerini kullandı.

Mansimov ayrıca Peker’in kendisine haber göndererek, “Seni öldürmek istiyorlar” mesajını ilettiğini söyledi. Mansimov, cezaveinden çıktıktan sonra da Peker ile bir kere telefonda görüştüğünü belirterek görüşmenin “geçmiş olsun” içerikli olduğunu söyledi.

Kaynak: KRT

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı