SON DAKİKA

Lodos Bodrum’u Vurdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu sabah saatlerinde başlayan şiddetli lodos ilçede hayatı felç etti. Sahile vuran dev dalgalar nedeniyle ev ve işyerleri sular altında kaldı, bazı işyerlerinin levhaları ve çatıları uçtu maddi hasar meydana geldi.

Bu haber 11 Aralık 2022 - 15:50 'de eklendi.
Abone ol

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bugün sabah saatlerinde başlayan ve öğleden sonra sağanak yağış ile birlikte şiddetini arttıran şiddetli lodos nedeniyle turistik ilçede hayat felç oldu.

FERİBOT SEFERLERİ İPTAL OLDU

Saatteki hızı 70 kilometreyi aşan fırtına nedeniyle ilçeden Datça- Datça’dan Bodrum’a feribot seferleri yapılamadı. 24 saat önce yapılan uyarılarla birlikte balıkçı kayıkları limana demirlerken açıkta kalan tekneler karaya sürüklendi, maddi hasar meydana geldi. Açıkta olan teknelerin kaptanları ise  bulundukları yerlerden balıkçı barınaklarına kaçtı. Bazı amatör balıkçı kayıkları ise demir tarayıp karaya sürüklendi.

DEV DALGALAR SAATLERCE EV VE İŞYERLERİNİ DÖVDÜ

Kumbahçe Mahallesi ile Ortakent Mahallesi’nde sahile hızla gelen ve 10 metre yüksekliğe kadar çıkan dev dalgalar nedeniyle sahildeki ev, kafeterya, restoran ve oteller sular altında kaldı. Dalgalar Cumhuriyet Caddesi’ne kadar çıkarken sahildeki işyerlerinin masa ve sandalyeleri sular altında kaldı. Deniz dalgalarla birlikte 20 metre kadar içeriye girdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İlçede şiddetli lodos nedeniyle evlerin güneş enerjilerinde, bazı işyerlerini çatılarında ve tabelalarında hasar oluştu. İlçede lodosun etkisini sürdüreceği akşam saatlerinde sağanak yağışın etkili olacağı belirtildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR