Privacy Policy Page
SON DAKİKA

LAVROV’DAN ENDİŞE YARATAN ABD AÇIKLAMASI: NÜKLEER ÇATIŞMA RİSKİ ARTTI

Moskova’da bir video konferansta konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Nükleer çatışma riski arttı” diyerek ABD ile yaşanan gerilimi işaret etti.

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 22:00 'de eklendi.

Korona virüsü dünya genelinde etkisini sürdürürken, uluslararası siyasetteki diğer meseleleri de neredeyse unutturur hale geldi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, salgından önceki gerçekleri hatırlatan açıklamalarda bulundu. Moskova’da bir video konferansta konuşan Lavrov, ABD’yle ilişkilerine dair çelişkili ifadeler kullandı.

Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (New START) süresinin gelecek yıl dolduğunu hatırlatan Lavrov, bu sürenin uzatılmasına yönelik iyimser olmadığını söyledi. Lavrov, bu anlaşmalar olmadığı takdirde ‘nükleer çatışma’ riskinin arttığını savundu.

Endişe yaratan bu sözlerine rağmen ABD’ye açık kapı da bırakan Rusya Dışişleri Bakanı, yeni bir silah kontrol anlaşmasını müzakere etmek için görüşmeye açık olduklarını belirtti.

İki ülke arasında 8 Nisan 2010’da Prag’da imzalanan New START, 5 Şubat 2011’de yürürlüğe girmişti. 10 yıllık anlaşmanın süresi 5 Şubat 2021’de doluyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!