SON DAKİKA

LAĞIMIN ÜZERİNE HES!

Ordu’nun Korgan ilçesinde inşa edilecek olan dereye çevre mahallelerin, ilçe merkezi ve sanayi tesisinin atıklarının akıtıldığı ortaya çıktı. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Kanalizasyon suyu üzerine HES planlayan ilk ülke olarak tarihe geçeceğiz” dedi.

Bu haber 09 Ağustos 2020 - 19:13 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Ordu’nun Korgan ilçesinde atık sular ile bölgedeki sanayi tesislerinin arıtılmadan HES planlanan dereye akıtıldığı ortaya çıktı.

Bölgede incelemede bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Kokudan ve pislikten geçilmiyor ve burası insan sağlığı için alarm veriyor. Bu suları arıtıp altyapıyı düzeltip çevreyi sağlıklı hale getirmek yerine, kanalizasyon suyu üzerine HES planlayan ilk ülke olarak tarihe geçeceğiz.” dedi.

Korgan’ın Çiftlik, Tepealan, Tatarcık, Akçakale, Karakoyunlu, Yenipazar, Yeniköy ve Çamlı mahallelerinin ve Korgan şehir merkezinin atık suları ile bölgedeki sanayi tesislerinin arıtılmadan HES planlanan dereye akıtıldığını gördük. Kokudan ve pislikten geçilmiyor ve burası insan sağlığı için alarm veriyor.

Atatürk'ün Katilleri

Bu suları arıtıp altyapıyı düzeltip çevreyi sağlıklı hale getirmek yerine, kanalizasyon suyu üzerine HES planlayan ilk ülke olarak tarihe geçeceğiz.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!