SON DAKİKA

Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? Kurban Bayramı tatil takvimi

2017 Kurban Bayramı tarihi araştırmaları gün geçtikçe artmaya başladı. Tatil planları yapabilmek için Kurban Bayramı tatil takvimini merak eden vatandaşlar resmi bir açıklama bekliyordu. Konuyla ilgili ilk açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Peki Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? bayram tatili uzatıldı mı? İşte detaylar!

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 18:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kurban Bayramı tatili hazırlıkları ve planları günler öncesinden başladı. Tarih araştırması yapan vatandaşlar bir yandan da tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. Kurban Bayramı’nın hemen öncesinde ulusal bayramın olması uzun tatil umudunu pekiştiriyor. Peki 2017 Kurban Bayramı ne zaman? Tatil uzatılacak mı? İşte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un açıklamaları…

Kurtulmuş, kurban bayramı tatili hakkında henüz herhangi bir kararın belli olmadığını ifade etti.

Habertürk TV’de konuşan Kurtulmuş ayrıca, “belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz” dedi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN, KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı, her yıl biraz daha geriye gelerek yaz aylarına doğru çekilmeye başladı. Bu yıl, 31 Ağustos Perşembe günü Arefe olarak kabul edilecek. 01 Eylül- 04 Eylül arası ise Kurban Bayramı’nın dört günü olacak. Yani bu yıl, arefe günü de dahil edilirse Kurban Bayramı 31 Ağustos Perşembe günü başlayıp 04 Eylül Pazartesi günü son bulacak.

2018 yılı içerisinde kutlanacak olan Kurban Bayramının ise, tamamının hafta içine gelmesi nedeniyle 9 gün olması bekleniyor.

Atatürk'ün Katilleri

2018 yılında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nın arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü olacak. Bayramın dördüncü ve son günü ise 24 Ağustos tarihine denk gelecek.

AREFE GÜNÜ TAM GÜN OLABİLİR

Özellikle tatil merkezlerinin merakla beklediği tatil uzatma ve birleştirme kararı bu yıl uzun soluklu olmasa da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olması, arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi konusunu gündeme taşıdı. Bu gelişmeyle birlikte toplam tatil süresi 6 güne çıkabilir. Diğer bir ihtimalle de 28-29 Ağustos tarihlerinin resmi veya idari tatil ilan edilmesi, tatilin 10 güne çıkmasını mümkün kılabilir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!