SON DAKİKA

Kulis: İBB Başkanlığı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adı geçiyor

"AKP, Gökçek vakasını erken bitirdi"

Bu haber 16 Ekim 2017 - 16:35 'de eklendi.
Abone ol

AKP’de 2019 seçimlerine hazırlık kapsamında il başkanları ile başlayan yenilenme süreci belediye başkanları ile devam ederken, 20 gündür hakkındaki haberlerle gündemden inmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in daha fazla direnmeyeceği ve istifasını vereceği belirtiliyor. Bolu Belediye Başkanın da bir iki gün içinde istifasının beklendiği AKP kanadında  2019 adaylıkları için yapılan hazırlıklar dikkat çekiyor.  İktidar kanadında İstanbul, Ankara, Bolu ve Balıkesir için ' koltuklar boşaldı' yorumları dikkat çekerken yeni  aday adaylıkları  isimleri  dolaşıyor.  Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevine seçilen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın aday olmayacağı söyleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kulislere düşen ilk isim olarak dikkat çekiyor.    

Esenboğa da mı ipler koptu?

Kulislerde, Gökçek’le iplerin kopmasının tarihi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sırbistan dönüşü olarak gösteriliyor. Erdoğan’ın Ankara Esenboğa Havaalanı'nda kendisini karşılamaya gelen heyette yer alan Melih Gökçek’e istifasıyla ilgili söylediği sözlerin çok etkili olduğu anlatılıyor. Kulislerde, Gökçek’in bundan sonra siyasete devam etmesinin zor olduğuna ilişkin değerlendirmeler yapılıyor.  

Selçuk Özdağ, Manisa adayı mı?

AKP kulislerinde, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın Büyükşehir adaylığı konuşuluyor. Özdağ’ın belediyelerle ilgili yapılan son anketlere adının önde çıktığı ve Manisa halkının sıcak baktığı belirtiliyor. CHP, MHP ve Akeşener’e oy verecek seçmenden de oy alabileceği iddiasında bulunanlar görülüyor.  

Akşener’le yollar kesişir mi?

AKP’de örgütlerdeki operasyonların rahatsızlık yarattığı görülüyor.  Kulislerde, “ Şimdi biz FETÖ’cü ya da yolsuzluk iddiasıyla alınmış gibi oluyoruz. Kendimizi nasıl anlatacağız” yakınmaları dikkat çekiyor. İstifaya zorlanan belediye başkanları ya da  il başkanlarından bazılarının  Akşener’in partileşme sürecine  görüp bir tutum belirleyeceğine dikkat çekiliyor. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR