SON DAKİKA

KORONAVİRÜSTE SON DURUMU GÖSTEREN İLANLAR

Türkiye’de, açıklanan koronavirüs vaka sayıları günden güne artarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Cenaze İmamı” ve “Gassal” ilanları dikkat çekti.

Bu haber 16 Kasım 2020 - 21:57 'de eklendi.
Abone ol

Odatv’den Furkan Karabay’ın haberine göre, koronavirüs salgını Türkiye’de tekrar yükselişe geçerken, İstanbul’un virüs için en tehlikeli bölgelerden biri haline geldiği belirtiliyor.

“MEZARLIKLARDA YER KALMAYACAK”

Öyle ki İstanbul Tabip Odası geçen hafta, İstanbul için acil kapanma çağrısı yaptı. İstanbul’daki vaka artışının endişe verici olduğunu vurgulayan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Küçükosmanoğlu şehirdeki fazladan ölüm sayısının Sağlık Bakanlığı’nın belirttiğinin üç katı olduğunu öne sürdü.

Küçükosmanoğlu , İstanbul için korkutan açıklamasına ek olarak, ambulansların koronavirüs hastalarını taşımaya yetişemediğini, bir süre sonra mezarlıklarda yer kalmayacağını söyledi.

VAKALARIN YÜZDE ELLİSİ İSTANBUL’DA

Öte yandan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen günlerde yaptığı açıklamada, Türkiye’de görülen Covid-19 vakalarının yüzde 50’sinin İstanbul’da yaşandığını söyledi. İstanbul’un kontrolden çıktığını söyleyen İmamoğlu, “Türkiye için açıklanan günlük Covid-19 ölüm sayısının en az 50 fazlası sadece İstanbul’da var” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen İmamoğlu, “Mezarlıklar Daire Başkanlığı’mızın ‘Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı’ bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır” açıklamasını yaptı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İBB CENAZE İMAMI VE GASSAL ARIYOR

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; her geçen gün artan vaka sayıları ile İmamoğlu’nun açıklamalarının ardından İBB’nin cenaze yıkama işlemleri için gassal ve cenaze imamı iş ilanı açması durumun vahametini ortaya koydu.

İşte o ilanlar:

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!