SON DAKİKA

‘KORONAVİRÜS İNSAN YAPIMI’ DİYEN ÇİNLİ VİROLOG DÜNYAYI SARSACAK RAPORU YAYINLADI

Korona virüs insan yapımı dedikten sonra ABD’ye kaçmak zorunda kalan Çinli Virolog Dr. Li Meng Yan’in çalışması yayınlandı. Virüsün genomik analizinin yapıldığı raporda, virüsün yarasa ve pangolin ile bağlantılı olduğuna yönelik çalışmaların halkı yanıltmaya yönelik olduğu vurgulanırken korona virüsün bir laboratuvarda geliştirildiği ve işlev kazanım araştırması ürünü olduğunu belirtildi.

Bu haber 15 Eylül 2020 - 17:52 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yeniçağ’dan Tolga Şahin’in haberine göre; Korona virüsü inceleyen ilk bilim insanlarından olan ve salgını duyurmak için ABD’ye kaçan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, önceki gün korona virüsün insan yapımı olduğuna dair raporunu açıklayacağını söylemişti. Dr. Li Meng Yan, Shu Kang, Jie Guan ve Shanchang Hu’un konuya ilişkin raporu yayınlandı.

LABORATUVAR MODİFİKASYONUYLA YAPILDI

Korona virüsün geninin incelendiği raporda, virüs geninin olağandışı özelliklere sahip olduğu ve bu durumun doğal evrimden çok virüsün sofistike laboratuvar modifikasyonuyla yapıldığını gösterdiği öne sürüldü.

DOĞADA ORTAYA ÇIKAMAYACAK ÖZELLİKTE

Doğal köken teorisinin yaygın olduğu ancak önemli bir destekten yoksun olduğunun belirtildiği raporda, korona virüsün hayvanlardan insanlara bulaşan zoonotik bir virüsle tutarsız biyolojik özellikler yansıttığı belirtildi. Raporda, başak proteinlerin korona virüs parçacıklarının dışını süslediği,  konakçı hücre reseptörleri ile etkileşime aracılık ettikleri ve böylece konakçı aralığını belirlemeye yardımcı oldukları için enfeksiyonda önemli bir rol oynadıkları belirtilirken korona virüsteki reseptör bağlayıcı motifin doğadan ortaya çıkamayacağı ve genetik mühendisliği ile yaratılmış olması gerektiği belirtildi.

VİRÜSÜN YARASA VE PANGOLİN KÖKENLİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK SAHTEKARLIK

Virüsün yarasa ve pangolin ile bağlantılı olduğuna yönelik ortaya çıkan yayınların son derece şüpheli ve muhtemelen sahtekarlık olduğunun belirtildiği raporda, bu uydurmaların halkı aldatmaktan başka bir şeye yaramayacağı ve bilimsel topluluk ile vatandaşları korona virüsün gerçek kimliğini öğrenmekten mahrum bırakacağı ifade edildi.

WUHAN ENSTİTÜSÜ ONLARCA YILDIR VİRÜS ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYOR

Ek raporların kısa süre içinde yayınlanacağı belirtilirken korona virüsün bir laboratuvarda geliştirildiği ve işlev kazanım araştırması ürünü olduğunu belirtildi. Raporda Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün (WIV) onlarca yıldır korona virüsü gözetim çalışmaları yürüttüğü, dünyanın en büyük korona virüsü koleksiyonuna sahip olduğu vurgulanırken “Açıkça görülüyor ki, WIV ve diğer ilgili laboratuvarların bu tür Spike / RBM mühendisliği ve kazanç işlevlerini gerçekleştirmesi ve başarması için teknik engel mevcut değildir” ifadeleri kullanıldı.

DOĞA’NIN EŞİT DERECE BİR VİRÜS YARATMASI NADİRDİR ÇÜNKÜ

Raporda ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

Atatürk'ün Katilleri

Doğal rekombinasyon olayı SARSCoV-2’nin ortaya çıkmasından sorumluysa, ZC45 / ZXC21 benzeri virüs ve SARS benzeri bir RBM içeren bir korona virüs, S1 / Nadir bir rekombinasyon şekli olan RBM. Dahası, SARS insanlık tarihinde yalnızca bir kez meydana geldiğinden, doğanın SARS’a bu kadar akıllı bir şekilde benzeyen bir virüs üretmesi en azından eşit derecede nadir olacaktır. Bu benzersiz SARS benzeri koronavirüsün ZC45 / ZXC21 benzeri ata virüs ile aynı hücrede bulunma ve iki virüsün “RBM-takas” tarzında yeniden birleşme olasılığı son derece düşüktür.

Kaynak: Yeniçağ

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!