rapor

Eğitim kurumlarındaki yetersizlik ve eşitsizlikler artık gizlenemiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Cumhuriyetin 100. Yılı: Eğitimde Geleceğe Bakış Raporu”nda eğitimde teknolojinin bütünleştirilmesi ve sürdürülebilir kalkınmaya yönelik çözümleme sonuçları yayımlandı.
14.01.2024
Eğitim Kurumlarının Yetersizliği MEB’in Raporuna da Yansıdı için yorumlar kapalı
33
YÖKAK’ın Gösterge Değerleri Raporu’na göre 2021 ve 2022’de 728 bini aşkın öğrenci üniversiteyi bıraktı. En çok terk etme büyük şehirlerde olurken üniversitelerini bırakan öğrenci sayısı ülkedeki 50 ilin nüfusunu geçti.
24.12.2023
YÖKAK Verileri: Üniversiteyi Terk Edenlerin Sayısı 50 İlin Nüfusunu Aştı için yorumlar kapalı
63
Maden Mühendisleri’nin raporu, deprem bölgesinde yapılan hataları gözler önüne serdi. Raporda hataların ve eksikliklerin ölüm sayısını artırdığına dikkat çekildi. Ayrıca acilen yapılması gerekenler sıralandı.
07.05.2023
Maden Mühendisleri Odası Raporu: Yeni Bir Afet Modeli Gerekiyor için yorumlar kapalı
27
Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin fay hattı üzerindeki incelemelerini tamamlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Maden Tetkik Arama (MTA) ekipleri raporlama aşamasına geçti.
11.03.2023
MTA’dan Çarpıcı Rapor! için yorumlar kapalı
31
EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından yurttaşın önünde uzun kuyruklar oluşturduğu SGK, geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyar lira açık verdi. CHP'nin hazırladığı raporda SGK’nin içinde bulunduğu duruma dikkat çekildi.
07.03.2023
SGK’da Dudak Uçuklatan Açık: 40 Milyar TL için yorumlar kapalı
15
Sosyal Güvenlik Kurumu Teftiş Başkanlığı, gerçekte ucuz olan tıbbi cihaz ve malzemelerin kasıtlı olarak yüksek tutarlı malzemelerle eşleştirilerek kamuyu zarara uğratan yöneticiler hakkında rapor hazırladı.
04.02.2023
SGK’da Yolsuzluk: 1 Milyar Liralık Vurgun için yorumlar kapalı
3
SUT’ta yapılan son değişiklik ile hekimin ilaç reçete ve raporlandırılmasında ‘hasta ilacı tolere edemedi, başka ilaca başlanmalı’ beyanları geçersiz sayılacak. Değişikliğe tepki gösteren TEİS Genel Başkanı eczacı Nurten Saydan, sendika olarak düzenlemeye karşı yasal haklarını kullanacaklarını dile getirdi.
29.08.2022
Sağlık Uygulama Tebliği’nde Değişiklik: 3 Eylül’den İtibaren Reçete ve Raporlarda Doktor Beyanı Geçersiz için yorumlar kapalı
2
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Türkiye genelinde hastanelerden edindiği doktor yetersizliği ve bundan kaynaklı kapanan bölümleri rapor haline getirdi. İlgezdi, “Ülkemizi her durumda felakete sürükleyen iktidar sağlık alanında da Cumhuriyet’imizin tüm kazanımlarını heba etmekte, doktoru da hastayı da mağdur etmektedir” dedi.
24.07.2022
CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi’den Sağlık Krizi Raporu: Milyon Dolara Alınmış Cihazlar Çürümeye Terk Edilmiş için yorumlar kapalı
4
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu B+'dan B’ye düşürdü. Raporda Türkiye’nin görünümünü ise, "negatif" olarak teyit ettiğini açıkladı.
09.07.2022
Ekonomik Çöküş: Fitch Ratings, Türkiye’nin Kredi Notunu B+’dan B’ye Düşürdü için yorumlar kapalı
20
TCDD’nin mali hesaplarına yönelik denetim, kurumun içinde bulunduğu batağı ortaya koydu. Rapora göre TCDD, 6,6 milyar TL’lik zarara imza attı. 5,5 milyar TL’sini ise faaliyetlerden kaynaklanan zararlar oluşturdu.
17.06.2022
TCDD’nin Net Dönem Zararı 6,6 Milyar TL için yorumlar kapalı
25
Antalya'nın yaş meyve-sebze ile süs bitkileri sektöründe en önemli iki pazarı Rusya ve Ukrayna'ya gönderilen ürünlerin 81 milyon dolarlık karşılığı tahsil edilemiyor. İki ülke için üretilen ürünlerle birlikte savaşın Antalya tarımına faturası 233 milyon doları buldu.
16.03.2022
Rusya-Ukrayna Savaşı Antalya Tarımını Vurdu! için yorumlar kapalı
4
MASAK’ın raporu, Çin-Mersin Limanı-Halep üçgeninde kurulan silah ticaretini ortaya çıkardı. Mersin’de kurulmuş 3 inşaat şirketi üzerinden milyonlarca dolarlık İHA ekipmanı ile patlayıcı madde satıldığı belirtiliyor.
07.02.2022
MASAK, Mersin’de IŞİD’e Milyon Dolarlık Silah Satıldığını Ortaya Çıkardı için yorumlar kapalı
21