SON DAKİKA

KIZILAY’DAN COVID-19 SALGINI İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI

Kızılay koronavirüs salgını için bağış kampanyası başlattı. Hazırlanan videonun sonunda EvdeKal yaz 2868’e gönder ifadesi yer alıyor.

Bu haber 29 Mart 2020 - 13:37 'de eklendi. Son Güncelleme29 Mart 2020 - 13:44

Kızılay corona salgını için bağış kampanyası başlattı!

Kızılay’ın Twitter hesabında paylaşılan videonun sonunda EVDEKAL yaz 2868’e gönder ifadesi yer alıyor.

Corona salgını Türkiye’nin tamamını etkilerken Kızılay’ın Erbil ve Endonezya’ya maske, gıda kolisi dağıtması ve dezenfektasyon yapması tepki çekmişti. Sinan Oğan duruma tepki göstererek “Sen kimin Kızılayı’sın?” diye sormuştu.

Kızılay, corona virüsü salgını nedeniyle Irak’a 30 bin maske ve 475 koli gıda gönderdi, Endonezya’da ise cami ilaçlaması yapmıştı.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır da Kızılay’ın Türkiye’deki sorumluluklarını yerine getirmediğini belirterek, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a istifa çağrısında bulunmuştu:

“Kerem Kınık, Erbil’e maske dağıtım işiniz bittiyse artık bir zahmet kafanızı ülkemize çevirin, vatandaşımıza karşı sorumluluğunuzu yerine getirin, ya da sağlık çalışanlarımız, polislerimiz, zabıta ve belediye görevlilerimizden utanın ve istifa edin.”

Kızılay corona bağış kampanyası:

“Yardımlar yerel kaynaklardan temin edildi”

Kızılay ise bu eleştiriler üzerine bir açıklama yaparak 16 ülkede Kızılhaç dernekleri ile birlikte insani yardım çalışmaları yapıldığını bildirdi. Erbil’de 30 bin maske ile gıda yardımının Türkiye’den değil yerel kaynaklardan temin edilip dağıtıldığı, Endonezya’daki cami ilaçlamasının da bu kapsamda olduğu vurgulandı.

Kızılay, depolarında yurt içinde dağıtılmak üzere 150 bin aile için gıda ve yardım kolisi, 100 bin aile için de hijyen kolisi hazırlandığı kaydedildi. Geçim sıkıntısı çeken 75 bin aileye de 400’er TL nakit para yardımı yapılacağı açıklandı.

Kızılay’ın Twitter hesabından bazı illerde 65 yaş üstü vatandaşlara yapılan yardım fotoğrafları paylaşıldı:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!