SON DAKİKA

KIZILAY’DA YENİ SKANDAL: KURBANLIKLAR YURT DIŞINDA KESİLMİŞ

Kızılay’ın Kurban Bayramı’nda dağıttığı etleri kesim maliyeti daha ucuz diye dışarıdan getirdiği ortaya çıktı. Hisse başına 700-800 TL arasında para toplayan Kızılay, kurbanlıkları Polonya’da yarı fiyatına kestirmiş.

Bu haber 16 Şubat 2020 - 23:50 'de eklendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kurban Bayramı’nda kurbanlık için hayvan ithal edilmeyeceğini açıklamasına rağmen Kızılay’ın yurtdışından ithal edeceği kurbanlıkların ihalesi yapılmıştı. Kurbanlık ithalatı ihalesini alan firma, Ukrayna, Polonya, Macaristan ve Bosna Hersek’te keseceği hayvanları karkas olarak Türkiye’ye teslim etti. Karkas olarak getirilen kurbanlık etler, İzmir’de konserve yapıldı.

Tarımdanhaber’de yer alan habere göre yapılan ihaleye göre Kızılay, yurt dışında kesilerek Türkiye’ye getirilmek üzere yaklaşık 6 bin büyükbaş kesimi yaptı.

Kızılay’ın Türkiye’de dağıttığı kurbanlık etlerini yurt dışında kestirmesinin nedeni olarak fiyatların Türkiye’ye göre ucuz olması gerekçe gösteriliyor.

Bilindiği üzere et ithalatı yetkisi Et ve Süt Kurumu’ndan sonra yardım kuruluşlarına da verilmişti. Bu ithalat yetkisine göre yardım kuruluşları, ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı eti gümrüksüz bir şekilde ithal edebiliyor.

İŞTE O BELGE:

Kaynak: Tarımdanhaber

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!