KILIÇ’TAN TAMİNCE’NİN OTELİNDEKİ ÖLÜME İLİŞKİN YAZILI SORU ÖNERGESİ

Komisyon üyesi CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, 8 aylık Ali Emir bebeğin hastanede ölümü, 10 yaşındaki Volkan Beyhan’ın parkta oynarken hayatını kaybetmesi, Burak Oğraş’ın da, Fettah Tamince’ye ait 5 yıldızlı oteldeki ölümünün de araştırılmasını istedi.

KILIÇ’TAN TAMİNCE’NİN OTELİNDEKİ ÖLÜME İLİŞKİN YAZILI SORU ÖNERGESİ
Yayınlama: 20.12.2019
4
A+
A-

2011 yılında Antalya’daki Rixos Lares Hotel’de staj yapan 16 yaşındaki Burak Oğraş dövülüp çatıdan aşağı atılmış, cesedi de içinde su olmayan boş havuzda bulunmuştu. Aydınlatılamayan olayda dönemin Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz FETÖ’den 15 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Yılmaz, olaydan bir yıl sonra aynı otelin yöneticisi olmuştu. Olayı araştıran Asayiş Şube Müdürü ile Cinayet Masası amiri de FETÖ’den ihraç edilmişti.

Antalya’daki Rixos Lares Hotel’de staj yapan 16 yaşındaki Burak Oğraş, 2011 yılında otelin tesis ettiği pansiyonda hayatını kaybetti. Olayla ilgili sır perdesi bir türlü aralanamadı. 8 yıldır hukuk mücadelesi veren baba Murat Oğraş’a göre oğlu dövüldü ve 2 buçuk katlı pansiyonun çatısından atıldı. Yine baba Oğraş’ın iddiasına göre, etkin soruşturma yapılmadı ve otel sahibinin kimliğinin de etkisiyle olay örtbas edilmeye çalışıldı.(

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı