Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan ‘görüşme krizi’ yorumu: Konuşmaları bant

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen telefon görüşmesi

Bu haber 25 Ocak 2018 - 14:57 'de eklendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonunu da değerlendirdiği açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

”Ordumuz bu konuda güzel bir mücadele veriyor. Terörden en çok zarar gören biziz 30-35 yıldır. Teröre karşı mücadele etmek insanlığın ortak görevidir. Telefon görüşmeleri (ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşme) konusuna gelince en iyisi konuşmaları bant olarak yayınlasınlar böylece bütün gerçekler ortaya çıkmış olsun. Türkiye’nin yaptığı açıklamaları değerli buluyoruz. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri’nin teröre karşı çok açık ve net tavır takınmasını da istiyoruz. Terör bölgede büyük sorunlar yaratıyor. Teröre karşı ortak mücadele etmek gerekiyor.”

BEYAZ SARAY’IN AÇIKLAMASI

Görüşmenin ardından Beyaz Saray’ın yaptığı açıklamada “Trump Afrin’de artan şiddetin Suriye’deki ortak hedeflere ulaşamama riski doğurduğunu söyledi” ifadeleri yer almıştı. Beyaz Saray, Trump’ın Türkiye’yi çatışmasızlığa davet ettiğini ve askeri eylemlerini sınırlandırmasını istediğini duyurmuştu.

Açıklamada “Trump ayrıca Türkiye’nin yıkıcı ve gerçek dışı söylemleri ile Türkiye’de tutuklu bulunan ABD vatandaşları ve çalışanlarına dair kaygılarını iletti” denmişti.

CUMHURBAŞKANLIĞI YALANLADI

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Beyaz Saray’ın yazılı açıklamasını yalanlayarak, “ABD’nin yazılı açıklaması görüşmenin içeriğini tam yansıtmıyor. Trump görüşmede ‘Tırmanan şiddetten kaygı’dan söz etmedi. Görüşmede Türkiye’deki OHAL’e değinilmedi” açıklamasını yapmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!