SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 kuruşluk ‘Mankafa’ davası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man adası belgeleri nedeniyle kendisine ‘Mankafa’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine 5 kuruşluk tazminat davası açtı.

Bu haber 25 Aralık 2017 - 19:42 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man adası belgeleri nedeniyle kendisine ‘Mankafa’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine 5 kuruşluk tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, CHP liderinin Erdoğan hakkında özellikle ‘5 paralık’ dava açılmasını istediği vurgulandı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre, avukat Çelik hazırladığı dava dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 Aralık’ta AK Parti’nin Yalova il başkanlığı toplantısında, yakınlarına ait olduğu iddia edilen para transfer bilgilerinin yer aldığı MAN adası belgeleri ile ilgili sözleri hatırlatıldı.

Dilekçede, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu için “Mankafa, FETÖ’cü, yalancı, ana hıyanetin başındaki zat” şeklinde sözler sarf ettiği belirtilerek, bu kelime ve cümlelerin, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği kaydedildi.

‘ELEŞTİRİ VE İFADA ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SINIRLARINI FAZLASIYLA AŞMIŞTIR’

Erdoğan’ın davacıya sürekli hakaretlerde bulunduğu savunulan dilekçede Kılıçdaroğlu’nun, “Siyasiler en ağır eleştirilere katlanmak zorundadır şeklindeki yargı kararlarına saygısı ve ifade özgürlüğüne verdiği önemden ve dahası paraya önem vermemesinden dolayı bugüne kadar dava açılmaması yönünde hareket ettiği” belirtildi ve şöyle denildi:

Atatürk'ün Katilleri

“Buna karşın Erdoğan’ın yaptığı açıklama düşünce açıklaması kapsamında görülemez ve hakaret kapsamında kalmaktadır. Genel Başkan özellikle davalının paraya verdiği önemden hareketle, davalının kişiliğini gözeterek ‘5 paralık’ dava açılması talimatı verdiğinden, eldeki davada da 5 kuruşluk dava açılması yoluna gidilmektedir. Erdoğan, gurur ve onur kırıcı, kişilik değerlerine zarar verici söz ve yorumlarda bulunarak eleştiri ve ifade özgürlüğünün sınırlarını fazlasıyla aşmıştır.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!