SON DAKİKA

KILIÇDAROĞLU’NA YUMRUK ATAN SALDIRGANIN ELİNİ ÖPENLERİN KİM OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırarak yumruk atan Osman Sarıgün, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra köyüne geri döndü. Sarıgün ziyaret ederek elini öperek hatıra fotoğrafı çektirenler ise AKP’li çıktı. AKP’nin Etimesgut belediye başkan aday adayı Önder Gökçekaya, Sarıgün için ‘Türkiye’nin kahramanı’ ifadesini kullandı.

Bu haber 24 Nisan 2019 - 15:10 'de eklendi. 119

Ankara’nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi’nde 21 Nisan Pazar günü şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğramış saldırganlardan Osman Sarıgün CHP liderine yumruk atmıştı.

Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği tespit edilmiş, Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 3’ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5’i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ise gözaltı süresi uzatılmıştı. Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından dün Çubuk Adliyesi’ne getirilmiş savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.  Mahkeme ise Sarıgün’ü, adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakmıştı.

Serbest bırakıldıktan sonra Akkuzulu Mahallesi’ndeki evine geri dönen ve adeta tebrikleri kabul eden Sarıgün, ziyaretçi akınına uğradı. Bazı ziyaretçiler ise Sarıgün’ün elini öperek hatıra fotoğrafı çekti.

Medyam’da Genel Yayın Yönetmeni Kabasakal Hamza, facebook ve twitter hesaplarında Osman Sarıgün’ün elini öpenlerin kimler olduğu bilgisini verdi.

Serdar Gümüşçivi: 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında benzin istasyonlarını kapatarak benzini biten araçlara akaryakıt satmayan istasyonlar hakkında suçduyurusunda bulunmasıyla gündeme gelmişti.

Önder Gökçekaya: AKP Etimesgut Bedeliye Başkan adayı olmuştu. Daha önce de FETÖ ile ilişkisi MASAK raporlarıyla ortaya çıkan Kimse Yok Mu derneği hakkında suç duyurusunda bulunduğu için haber olmuştu.

Seyfullah Karagöz: Bir dönem AKP İl yönetiminde adı geçiyordu. Karagöz’ün sosyal medya hesaplarında AKP paylaşımları bulunuyor.

ELİNİ ÖPENLER AKP’Lİ ÇIKTI!

Osman Sarıgün serbest bırakıldıktan sonra onu karşılayan ve ellerine öperken fotoğraflarını çekip yayınlayanların da kimlikleri belli oldu.

YAŞANANLAR GEÇMİŞİ HATIRLATTI

Oğün Samast

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davada, tetikçi Ogün Samast’ın Türk Bayrağı ve “Vatan toprağı kaderine terk edilemez” yazılı poster önünde fotoğrafının çekilmesi talimatını verdiği iddia edilen eski polis Metin Balta, suçlamayı kabul etmeyerek, “Emredileni yaptım, kafama göre iş yapmadım” dedi. Fotoğrafta Samast’ın koluna girerek yanında duran eski polis Ahmet Çetiner ise fotoğrafın çekilmesi için kimin talimat verdiğini bilmediğini söyleyerek, “Doktor raporu almak için götürecektim. O nedenle koluna girdim” diye konuşmuştu.

Mehmet Ali Ağaca

Mehmet Ali Ağca, Milliyet Gazetesi’nin genel yayın yönetmen Abdi İpekçi’yi Maçka’daki evinin yanında arabasına binerken 1 Şubat 1979’da öldürmüştü. Abdi İpekçi’ye düzenlenen suikastin sorumlusu olan Mehmet Ali Ağca, 25 Haziran 1979’da yakalanarak Maltepe Askeri Cezaevi’ne gönderilmiştir. 23 Kasım 1979’da da Abdullah Çatlı ve arkadaşları tarafından hapisten kaçırılmıştı. 13 Mayıs 1981’de de Papa II. Jean Paul’e suikast düzenleyen Ağca, 22 Mart 1986’da İtalya’da ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi. Fakat papanın kendisini vuranı affettiğini söylemesi üzerine 2000 yılında dönemin İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi tarafından Türkiye’ye iade edildi. Uzun süre hapiste yatan Ağca tahliye edilirken yüzlerce kişi tarafından karşılanmıştı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın