SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu: Onlara belediyecilik dersi verebiliriz

Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen toplu temel atma ve açılış törenindeki konuşmasında, Türkiye’de, Cumhuriyet’in kurucu değerlerine dönmek; bir arada, huzur içinde yaşamak ve siyasette uzlaşmayı egemen kılmak gerektiğini dile getirdi.

Bu haber 17 Kasım 2017 - 19:58 'de eklendi.

Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen toplu temel atma ve açılış törenindeki konuşmasında, Türkiye’de, Cumhuriyet’in kurucu değerlerine dönmek; bir arada, huzur içinde yaşamak ve siyasette uzlaşmayı egemen kılmak gerektiğini dile getirdi.

‘HATALARININ FATURASINI MİLLETE ÖDETMESİNLER’

Devlette liyakat yok edildiğinde devletin başka yerlere teslim edildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Bizim tarihimizde bir ilk gerçekleşti. Nedir o ilk? Devletin kozmik odası, yani şerefi, namusu, bütün sırları, devleti yönetenler tarafından bir terör örgütüne açıldı. Bunun hesabı verildi mi? Verilmedi. ‘Beni kandırdılar, aldattılar.’ Ne demek kandırdılar, aldattılar? Devleti yöneten kandırılırsa, o zaman vay bu milletin haline. Kendi hatalarını bilecekler. O hataların faturasını millete ödetmesinler, kendilerinin ödemesi lazım” diye konuştu.

‘ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VAR, BİRİ TEK ADAM REJİMİ, DİĞERİ DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEM’

Kılıçdaroğlu, her bakan değiştiğinde milli eğitim politikasının değiştiğini kaydederek, 11 ilçeye 11 okul yapma görevinin Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olduğunu, ancak bu okulların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını söyledi. Verdikleri bütün sözleri tuttuklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Seçimden önce ‘Net asgari ücreti 1500 lira yapacağız.’ dedik. ‘Bu parayı nereden bulacaksınız?’ dediler. Bizim bugün en küçük belediyemizden, Erzurum’un Çat Belediyesinden tutun Tekirdağ, İzmir Büyükşehir’e kadar bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net 1500 liradır. Demek ki oluyor, yapabiliyoruz. Soru şu aslında, küçük bir belediye dahi bunu yapıyorsa, bir büyükşehir belediyesi dahi bunu yapıyorsa, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bunu nasıl yapamıyor? 2019’da sandığa gideceğiz, oylarımızı kullanacağız. Önümüzde iki seçenek var. Bir, tek adam rejimi. İki, demokratik parlamenter sistem. Dolayısıyla hepimizin sorumluluğu var, ben dahil hepimizin sorumluluğu var. Cumhuriyet’i kuranlar, bize güzel bir Türkiye bıraktılar, bedel ödediler, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda. Hayatlarını verdiler, çocukları daha güzel bir ülkede yaşasın diye. Biz demokrasimizi geliştirmek zorundayız, çocuklarımıza güzel bir ülkeyi bırakmak zorundayız. Her evde huzurun olduğu bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek zorundayız.”

‘İSTANBUL VE ANKARA’DA METROLARI BELEDİYELER DEĞİL BAKANLIK YAPIYOR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hizmeti Türkiye sathına CHP’li belediyelerin yapabildiğini ifade ederek, “İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyeleri metro yapamadılar. Şu anda bu metro inşaatlarını Bakanlık yapıyor. Bizim İzmir Büyükşehir Belediyemiz, kendi imkanlarıyla kendi metrosunu yapıyor. Üstelik onların yaptığının üçte bir fiyatına yapıyor. Çıkıp dediler ki ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik.’ Ama Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve bizim belediye başkanlarımız asla ve asla kendi kentlerine ihanet etmediler, kenti ve kentliyi baş tacı ettiler, yeşili de korudular, hizmeti de yaptılar. Arzu ederlerse onlara belediyecilik dersi de verebiliriz.” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!