SON DAKİKA

KILIÇDAROĞLU CNN Türk’e KONUŞTU

Bu haber 07 Temmuz 2017 - 21:34 'de eklendi.

Adalet Yürüyüşü’nün 23. gününde İstanbul’a ulaşan Kemal Kılıçdaroğlu kente ulaşmasından sonra ilk açıklamalarını yaptı.

CNN Türk’te konuşan Kılıçdaroğlu “Halktan büyük destek gördük. Tüm yurttaşlara teşekkür borçluyum. Kaldığım karavan mütevazı bir karavan. Yediğimiz yemekler, içtiğimiz su belli. Sabah erken kalkıyorum, kahvaltımı yapıp yürüyorum. Ayaklarıma çok şey borçluyum, herhangi bir sorun çıkarmadı bana. İki doktor arkadaşım var bana yardımcı olan. Bu yürüyüşü daha önce hiç düşünmemiştim. Sonuçta biz bu yürüyüşü gerçekleştirildi.” dedi.

‘SOKAKLARA ÇIKARIZ’?

Biz bu yürüyüşü yaptıktan sonra ertesi gün hakimler adaletli karar vermeyecekler. Bizim gibi ülkede yarın sonuç alacağım diye hayal peşinde koşamazsınız. Duvar olarak karşınızda dururlar. Anayasadan kaynaklanan hakkım ne zamandan beri lütuf oluyor? Anayasal hakkımızı kullanıyoruz, bunlar teröristin ne olduğunu bilmiyorlar. Bu bir son değil başlangıçtır. Yeterli sayımız var istediğimizi yaparız derlerse sokağa çıkarız. Adalet var diyemiyorlar. Hukuk, adalet yok bu ülkede.

Hükümettekileri anlamakta zorlanıyor. İnanç, vicdan, hukuk denilen bir şey var, nasıl bu kadar katı olabiliyorlar anlamıyorum. Asla geri adım atmayın, biz milyonlarız bunun farkına vardık. Bizim başlangıcımız 9 Temmuz’dur.

15 Temmuz darbe girişimini nerede önledik, sokağa çağrı yapmadılar mı? Devletin televizyonu bizim yürüyüşümüze ‘sözde Adalet Yürüyüşü’ dedi. Bedel ödemekten hiçbir korkum yok.

BAHÇELİ’YE YANIT

Yanımızda yürüyen çok sayıda ülkücü yürüdü. Gerçek ülkücülerin provakasyona dahil olacağını düşünmüyorum.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!