SON DAKİKA

‘KEŞKE KURTULUŞ SAVAŞI’NI KAYBETSEYDİK’ DİYEN İMAM SERBEST BIRAKILDI

Bayram namazında verdiği vaazda Kurtuluş Savaşı için ise, “keşke o gün savaşı kaybetseydik” ifadelerini kullanmış ve Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında ifadesi alınmıştı, nöbetçi mahkemeye sevk edilen imam Fadıl Yılan serbest bırakıldı.

Bu haber 09 Haziran 2019 - 20:59 'de eklendi.

Gaziantep Şahinbey’deki İyinacar Camii’ndeki Bayram namazında, imamFadıl Yılan skandal ifadeler kullanmıştı.

Bayram namazını kılmak için camiye gelenlere konuşan imam, TürkiyeCumhuriyeti’nin kurucuları Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret etmiş, Kurtuluş Savaşı için ise, “keşke o gün savaşı kaybetseydik” ifadelerini kullanmıştı.

İmamın hakaretleri sonrasında Gaziantep Valiliği bir açıklama yaparak, imam Fadıl Yılan hakkında soruşturma açıldığını bildirmişti.

SERBEST BIRAKILDI

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve nöbetçi mahkemeye sevk edilen imam Fadıl Yılan serbest bırakıldı. Fadıl Yılan hakkında, Pazartesi günü ise idari soruşturma başlayacak..

Fadıl Yılan, konuyla ilgili olarak yurtajans’a bir açıklama yaptı.

İmam Yılan, “50 dakika vaaz verdim, 46 saniyelik bir konuşma ile linç edildim. Bu ülke için canımı seve seve vereceğimi beni tanıyan herkes bilir. Çok üzgünüm. İdari soruşturma nedeniyle bu konu hakkında konuşmak istemiyorum” dedi.

İmam Fadıl Yılan’ın üyesi olduğu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkanı Mustafa Çopursuz ise, idari soruşturmanın tamamlanması ile birlikte geniş kapsamlı bir açıklama yapacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Süreci yakından izliyoruz. Genel manada bir hatalı gibi görünen bir durum var ama biz işin aslının öyle olmadığını biliyoruz. Konuşmanın sadece bir kısmı alınarak yapılan değerlendirme ile üyemiz mağdur edildi. Konuşma başından, sonuna kadar dikkatle dinlenirse, bu yanlış anlaşılma ortadan kalkacaktır. Ben konuyla ilgili bilgi sahibiyim. Fadıl Hoca, en fazla okuyan-araştıran ve kendisini geliştiren üyelerimizden biri. Vatanseverliği tartışılmaz. Vatan-millet uğruna gözünü kırpmadan canını verecek birisidir. Kendisi adli soruşturma kapsamında ifadesini verdi ve sev edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Hakkında her herhangi bir adli kontrol ya da tutuksuz yargılanma gibi bir durum söz konusu değil. İdari soruşturma ile ilgili durumdan sonra basını ve kamuoyunu aydınlatacağız.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!