mahkeme

Tuzla’da 168 bin metrekarelik askeri alanı; konut, turizm, ticaret imarına açan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın onayladığı planlara karşı İBB’nin açtığı davada iptal kararı çıktı. Mahkeme, planlarda hukuka uyarlık bulunmadığına hükmetti.
06.05.2023
Askeri Alanı İmara Açan Plana İptal Kararı için yorumlar kapalı
7
Atatürk’ün isteği üzerine kurulan Heybeliada Sanatoryumu'nun Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilmesi üzerine açılan davada verilen iptal kararı, üst mahkeme tarafından temyiz yolu kapalı olmak üzere kesinleştirildi.
10.01.2023
Heybeliada Sanatoryumu’nun Diyanet’e Tahsisi İptal Edildi için yorumlar kapalı
80
Arnavutluk'ta yakalanan 'Thodex' firmasının sahibi Faruk Fatih Özer'in, Türkiye'ye iade kararı temyiz mahkemesince uygun bulundu.
30.12.2022
Thodex’in Sahibi Faruk Fatih Özer Türkiye’ye İade Ediliyor için yorumlar kapalı
2
İzmir’deki İnsan Vakfı ile MEB arasında imzalanan protokol, Eğitim Sen tarafından mahkeme taşınmıştı. Mahkeme, öğrenci yurdunun vakıf tarafından kullanılmasını hukuka aykırı bularak protokolü iptal etti.
13.12.2022
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Tarikat ile Protokolüne Mahkeme ‘Dur’ Dedi! için yorumlar kapalı
3
Kazdağları’nda Cengiz Holding tarafından açılmak istenen Halilağa bakır-altın madenine verilen “Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu” kararına karşı çevre örgütlerinin “Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu” kararına karşı açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verildi.
04.11.2022
Cengiz Holding’in Halilağa Bakır Madeni için Mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı için yorumlar kapalı
6
Rize'nin İkizdere ilçesinde bulunan ve koruma altındaki İşkencedere Vadisi'nde yapımı devam eden taş ocağına karşı bölge halkının açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, Cengiz İnşaat'ın vadiye taş ocağı yapmasında sakınca olmadığını belirterek açılan davanın reddine karar verdi.
25.08.2022
İşkencedere’yle İlgili Skandal Karar! Cengiz İnşaat, Taş Ocağı Yapımına Devam Edecek için yorumlar kapalı
3
AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkın bir kısmını yıkıp Kent Yönetim Merkezi ile ilçe terminali yapmaya başlaması üzerine, Mimarlar Odası her iki inşaat için yargıya gitti. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verince, belediye bütün park alanı dahil olmak üzere geniş bir bölgeyi Millet Bahçesi yapmak için meclisten karar çıkarıp inşaatlara devam etti....
21.05.2022
Mahkeme AKP’li Belediyeye Dur Demişti: Millet Bahçeli Çözüm için yorumlar kapalı
19
Sabah'ın haberine göre Bölge Adliye Mahkemesi, "Türkiye Cumhuriyeti İslam devletidir" şeklinde bir karara imza attı.
05.05.2022
Mahkemeden ‘Türkiye Cumhuriyeti İslam Devletidir’ Kararı için yorumlar kapalı
38
Ordu'nun Fatsa ilçesinde halkın tepkilerine rağmen 2014 yılından itibaren çalışan ve siyanürle altın ayrıştırması yapan şirketin ruhsatını mahkeme iptal etmişti. ÇED süresi de dolan şirket yeni ÇED raporu ve alan genişletmek için başvuru yaptı. Çevreciler ve vatandaşlar daha büyük alana yayılacak olan şirkete karşı mücadele başlattı.
11.04.2022
Mahkeme Ruhsatını İptal Etmişti: Fatsa’da İkinci Siyanür Tehlikesi için yorumlar kapalı
5
Cumhurbaşkanı hakaret iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yapılan itiraz İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.
26.01.2022
Sedef Kabaş’ın Tutukluluğuna Yapılan İtiraza Mahkemeden Ret! için yorumlar kapalı
23
Ankara 14. İdare Mahkemesi, Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili davayı reddetti. Av. Doğan Zafer Çıngı kararı istinafa taşıdıklarını açıkladı.
08.01.2022
Mahkemeden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Karar için yorumlar kapalı
4
Yozgat İdare Mahkemesi, inşaat halinde olan Kırşehir Hükümet Konağı’nın TÜGVA’ya verilmesine ilişkin yürütmesini durdurdu, Kırşehir Belediyesi bunun üzerine inşaatı mühürledi.
25.12.2021
Mahkeme, Hükümet Konağı’nın TÜGVA’ya Devrine ‘Dur’ Dedi için yorumlar kapalı
10