SON DAKİKA

Kemer’den Kadriye Bahadır : Çorbada tuzumuz olsun

Bu haber 01 Şubat 2018 - 15:07 'de eklendi. 1.294Son Güncelleme1 Şubat 2018 - 16:15

‘’İçimizden biri : Kadriye Bahadır’’

Kemer merkezindeki bir restoranın sahibi Kadriye Bahadır, ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla harekete geçti.

‘Çorbada tuzunuz olsun’ adıyla kampanya başlatan Kadriye Bahadır, her cuma restoranında satılan çorbalardan sağlanan geliri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor.

Bu güne özel kasesini 5 liraya sattığı çorbaların gelirine dokunmadan ihtiyaç sahiplerine veren Kadriye Bahadır’ın kampanyası ilgi de gördü.
‘’Geliri ihtiyacı olan bir aileye’’

2 çocuk annesi Kadriye Bahadır, ihtiyaç sahiplerini kendileri ya da restorana gelenlerin söylemleriyle tespit ettiklerini belirterek, kampanyayı geçen hafta başlattıklarını aktardı. Kadriye Bahadır, “Her cuma kazanımız kaynıyor ve bir kampanya yapıyoruz ‘Çorbada tuzunuz olsun’ kampanyası. Çorbalar o gün 5 lira ve örneğin 100 çorba satıldıysa tamamının geliri ihtiyacı olan bir aileye bağış yapılıyor” dedi.
‘’Böyle bir hayalim var’’

 

Çocukluğundan beri bir hayali olduğundan bahseden Kadriye Bahadır, “İstiyorum ki bir çiftlik ya da küçük bir köy gibi bir alan içerisinde bir tesis kurmak; ihtiyacı olanlar, hapisten çıkanlar, mağdurlar oraya gelsin, duşlarını alsın, yıkansın, tıraş olsun.

Gönüllü berberlerimiz olsun, gönüllü yemek pişirenlerimiz olsun, çorbaları kaynasın, karınları doysun, barınakları olsun, uyusunlar ama amaç sadece onları doyurmak değil.

Onları hayata hazırlamak, onlara bir şeyler katacak eğitimler vererek, hayatlarına bir pencere açabilmek. Böyle bir hayalim var ama gerçekleştirilmesi biraz maddi olanaklara bağlı. Ben de kendi çapımda hazır tencerem kaynıyorken, küçükten başlıyayım dedim. Naçizane çorbada tuzumuz olsun” diye konuştu.
‘’İhtiyacı olan hiçbir insan kapıdan boş çevrilmez’’

 

Eşi Ahmet Bahadır ile 2004 yılında evlendiklerini kaydeden Kadriye Bahadır, “Kendisi restoran işletmecisiydi. Profesyonel olarak bu işi yapıyordu. 2004 yılında restoran işletmeciliğine başladık onunla beraber.

Bize gelen, ihtiyacı olan hiçbir insan kapıdan boş çevrilmez. Para yardımı değil ama mutlaka yemek yedirilirdi. A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılanır ve yollardık. Bu konuda eşim çok veren bir insandı. Keza babam da öyle. Onlardan gelen bir alışkanlık diyelim.

Eşimi 2015 yılı nisan ayında kanserden kaybettim. Ben onların yaptıklarını devam ettiriyorum ve devam ettirmek istiyorum. İnşallah hayallerim gerçek olur bir gün. Kim bilir?” diye düşüncelerini Parlamentohaber ile paylaştı.

Varolsun…

Parlamentohaber/Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın