KAVAKÇI ABD VATANDAŞI OLMUŞ BİRİDİR

KAVAKÇI ABD VATANDAŞI OLMUŞ BİRİDİR
Yayınlama: 10.07.2017
Düzenleme: 12.07.2017 15:40
0
A+
A-

Tayyip Erdoğan’ın, “Belediye başkanı iken hapse atılmam Ecevit’in başbakanlığı döneminde gerçekleşti. Merve Kavakçı’ya başörtüsünden dolayı, ‘Bu kadını atın buradan dışarı’ diye haykıran Ecevit’ti. Adalet falan dinlemediler” şeklindeki sözlerine DSP’den yanıt geldi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Merve Kavakçı 5 Mart 1999 tarihinde T.C. Devletine haber vermeden Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarları için çalışacağına dair kutsal kitaba el basarak yemin etmiş ve ABD vatandaşı olmuş kişidir.” dedi.

Genel Başkan Aksakal, yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın, Ecevit hakkında sarf ettiği sözlerin “gündemi sulandırmaya yönelik hezeyanlar” olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:


KAVAKÇI KUTSAL KİTABA EL BASMIŞ VE ABD VATADAŞI OLMUŞ BİRİDİR

“Sayın Erdoğan her zaman olduğu gibi çevresinde danışman sıfatıyla görevli olanların kendisini yanılmalarının önüne geçememiştir. Merve Kavakçı konusu da bunlardan biridir. 16 Mayıs 1999 tarihli Resmi Gazeteye ve TBMM İçtüzüğüne bakarlarsa konunun içeriğini anlayabilirler.
Merve Kavakçı 5 Mart 1999 tarihinde T.C. Devletine haber vermeden Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarları için çalışacağına dair kutsal kitaba el basarak yemin etmiş ve ABD vatandaşı olmuş kişidir.Yani bu kişinin vatandaşlıktan çıkarılması Ecevit’in değil, devlet işleyişinin sonucudur.”

BURASI DEVLETE MEYDAN OKUNACAK YER DEĞİLDİR

Ecevit o gün TBMM İçtüzüğün emrettiği şekilde bir kıyafetle gelmek yerine bir oldu-bitti yaratmaya çalışan Merve Kavakçı’nın hareketine karşı ‘Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz’ demiştir.Ama aynı Ecevit’in, o tarihte DGM Savcısının Merve Kavakçı’nın evine yaptığı baskına şiddetle karşı çıktığını ve seçilmiş milletvekilinin evine bu şekilde girilemeyeceğini de haykırdığını sayın Erdoğan bilmiyorsa, danışmanlarına sormalıdır. Ecevit görevi süresince hiçbir siyasi davanın ‘savcısıyım’ demediği gibi, devam eden davalarla ilgili de mahkemelere süre ve cezalar hakkında telkinlerde bulunmamıştır.Defalarca yargılandığı ve hapishanelerde yattığı halde mahkemelerin verdiği kararlar için ‘ben bu kararı tanımıyorum, saygı da duymuyorum’ dememiştir.”

ARTIK DEMOKRAT OLUN

“Buradan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’a önerim şudur, iftira ve haksızlıklar inancımıza göre günahtır. Bu milletin hafızasıyla ve aklıyla alay etmekten vazgeçin. Ülkeyi içine düşürdüğünüz sorunlardan ve badirelerden çıkarmak, sorunları çözmek için insanları birleştirin. Artık demokrat olun.Çoğu kez kullandığınız yöntemle size Mehmet Akif Ersoy’dan bir dizeyi hatırlatmak isterim, zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı